Portal informacyjno-historyczny

Posłowie chcą Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów. PO i Nowoczesna mówią ,,nie”. Nie uwierzycie, jaki jest powód

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej miałby przypadać 17 marca. To hołd dla wszystkich tych, którzy z narażeniem życia wyciągali pomocną dłoń do drugiego człowieka. Sprawą miał zająć się Sejm, ale nieoczekiwane stanowisko zajęła Nowoczesna i PO.

Na posiedzeniu Komisji Kultury i Środków Przekazu odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy, która głosi:

W hołdzie Polakom – bohaterom, którzy w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi suwerennej Polski – Rzeczpospolitej Przyjaciół, ratowali swoich żydowskich bliźnich od Zagłady

Autorzy ustawu podkreślają, że Sprawiedliwi należą do najwybitniejszych bohaterów czasu wojny, na równi z żołnierzami Armii Krajowej i wszystkimi członkami konspiracji.

Posłanka Joanna Lichocka informuje, że Nowoczesna i PO są jednak przeciw. Powód?

Bo może się za granicą nie spodobać

– napisała.

„Posłowie Katarasińska i Mieszkowski przeciwko pracom Komisji Kultury nad ustawą o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów”

– stwierdziła posłanka PiS Anita Czerwińska.

Z kolei Bogusław Sonik (PO) wyjaśnia, że PO jest przeciw, ,,by uniknąć wikłania w obecny konflikt wokół nowelizacji ustawy o IPN”.

Joanna Scheuring-Wielgus postulowała, ,,żebyśmy najpierw zrobili rachunek sumienia, a później ogrzewali w blasku chwały”. Pytała też Prezydenta o uchwałę, która potępiałaby zachowanie Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej. Jej zdaniem jesteśmy obecnie pośmiewiskiem na świecie.

Jednocześnie Nowoczesna uruchamia maila, na który mają spływać ,,przykłady mowy nienawiści szczególnie te o charakterze antysemickim”.

(6075)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. to aby sie spodobalo niech popra narodowy dzien Zydow ratujacych Polakow podczas okupacji niemieckiej, niech wymienia tych wszystkich Zydow z nazwiska , imienia i daty urodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę