Portal informacyjno-historyczny

Na pomniku komunistycznej Gwardii Ludowej ktoś przywiesił tablicę z modlitwą Narodowych Sił Zbrojnych. Władze wściekłe

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ktoś przykrył tablicę na pomniku poświęconym Gwardii Ludowej w parku w podpłockiej Małej Wsi modlitwą Narodowych Sił Zbrojnych. – Zamiana była nielegalna, tablica zostanie usunięta – zapowiada wójt gminy – informuje Portal Płock.

Portal Płock donosi, że w parku w pobliżu szkoły podstawowej w Małej Wsi od 1959 roku stoi pomnik upamiętniający – jak głosi napis – „wyruszenie  oddziałów Gwardii Ludowej Okręgu Mazowsza Płockiego do walki z hitlerowskim okupantem”. Teraz tablicę na monumencie przykrył fragment modlitwy żołnierzy NSZ i znakiem falangi z wpisanym krzyżem, którego czasami używają środowiska narodowo-radykalne, gdy chcą podkreślić swoje związki z chrześcijaństwem. Modlitwę napisał dla podziemia narodowego bp Henryk Strąkowski.

Nikt nie wystąpił do nas z taką propozycją i nie pytał o zgodę, a co za  tym idzie tablica została zamocowana nielegalnie i dlatego zostanie usunięta przez pracowników urzędu – zapowiada Zygmunt Wojnarowski. Wójt pytany o ustawę dekomunizacyjną odpowiada, że wysłał zapytanie wojewodzie, czy pomnik jest hołdem dla komunistów. Jednocześnie odpowiada:

W piśmie wyjaśniłem, że w naszej społeczności pomnik ma zarówno przeciwników, jak i zwolenników, ponieważ to właśnie w oddziałach Gwardii Ludowej walczyli mieszkańcy Małej Wsi. W przeszłości były już próby likwidacji tego pomnika, ale spaliły na panewce.

więcej na Portal Płock

(831)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę