Portal informacyjno-historyczny

Polskie posłanki odpowiadają na akcję #metoo i dzielą się historiami, kiedy były molestowane. ,,Byłam w ósmym miesiącu ciąży…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Akcja #metoo również w Polsce odbiła się sporym echem, szczególnie w środowiskach feministycznych. Swoimi przeżyciami w związku z molestowaniem seksualnym postanowiły podzielić się także posłanki. Tygodnik ,,Wprost” przytacza kilka relacji.

Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej, relacjonuje, co ją dotknęło:

To się stało, jak miałam może 9 lat, na wakacjach u cioci, a kuzyn był starszy o 4 lata. Mówiłam mamie, że nie lubię, jak on tak dziwnie mnie całuje. Już nigdy nie pojechałam na wakacje w te okolice. Jak miałam 16 lat, w czasie podróży wyszłam z przedziału sypialnego do łazienki i konduktor złapał mnie za nadgarstek. Gorąco namawiał na szybki numerek. Nie wiedziałam, o co mu chodzi, dopóki nie dotknął mojej piersi. Do dziś pamiętam jego twarz i papierowy oddech. Długo czułam wstyd. Dwa razy zostałam napadnięta (o tym nie powiem) i niezliczone razy wysłuchałam seksistowskich dowcipów, aż zaczęłam reagować.

To kolejna posłanka Nowoczesnej, która dzieli się swoimi przeżyciami. Inną jest Joanna Scheuring-Wielgus, która twierdzi, że została nazwana ,,niezłą dupeczką”.

Jak możesz tak do mnie mówić w Sejmie

– rzuciła w kierunku posła.

Miałam dziesiątki takich sytuacji w dzieciństwie, kiedy byłam studentką, teraz. Strzelanie stanikiem w szkole, ekshibicjoniści

– dzieli się traumatycznymi wspomnieniami posłanka.

Z kolei lewicowa polityk Barbara Nowacka (obecnie stowarzyszenie Inicjatywa Polska, wcześniej m.in. Twój Ruch Janusza Palikota) opowiada swoją historię:

Sobota popołudniu, maj, piękna pogoda, ja w ósmym miesiącu ciąży, trzy tygodnie przed porodem, jestem z koleżanką na spacerze. Nagle z naprzeciwka nadchodzi dwóch kolesi w dresach. Jeden woła: „Ty się lubisz ruchać”, a drugi łapie mnie za krocze. A potem ze śmiechem odchodzą. Jedyne, co potrafiłam w tej sytuacji zrobić, to krzyknąć: „spie…j”.

Wysyp podobnych historii to pokłosie afery w Hollywood. ,,Żelazna Logika” zwraca uwagę, że kwestia gwałtów dokonywana przez imigrantów lub uchodźców nie doczekały się podobnych wyznań celebrytów czy polityków

(2352)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę