Polskie posłanki odpowiadają na akcję #metoo i dzielą się historiami, kiedy były molestowane. ,,Byłam w ósmym miesiącu ciąży…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Akcja #metoo również w Polsce odbiła się sporym echem, szczególnie w środowiskach feministycznych. Swoimi przeżyciami w związku z molestowaniem seksualnym postanowiły podzielić się także posłanki. Tygodnik ,,Wprost” przytacza kilka relacji.

Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej, relacjonuje, co ją dotknęło:

To się stało, jak miałam może 9 lat, na wakacjach u cioci, a kuzyn był starszy o 4 lata. Mówiłam mamie, że nie lubię, jak on tak dziwnie mnie całuje. Już nigdy nie pojechałam na wakacje w te okolice. Jak miałam 16 lat, w czasie podróży wyszłam z przedziału sypialnego do łazienki i konduktor złapał mnie za nadgarstek. Gorąco namawiał na szybki numerek. Nie wiedziałam, o co mu chodzi, dopóki nie dotknął mojej piersi. Do dziś pamiętam jego twarz i papierowy oddech. Długo czułam wstyd. Dwa razy zostałam napadnięta (o tym nie powiem) i niezliczone razy wysłuchałam seksistowskich dowcipów, aż zaczęłam reagować.

To kolejna posłanka Nowoczesnej, która dzieli się swoimi przeżyciami. Inną jest Joanna Scheuring-Wielgus, która twierdzi, że została nazwana ,,niezłą dupeczką”.

Jak możesz tak do mnie mówić w Sejmie

– rzuciła w kierunku posła.

Miałam dziesiątki takich sytuacji w dzieciństwie, kiedy byłam studentką, teraz. Strzelanie stanikiem w szkole, ekshibicjoniści

– dzieli się traumatycznymi wspomnieniami posłanka.

Z kolei lewicowa polityk Barbara Nowacka (obecnie stowarzyszenie Inicjatywa Polska, wcześniej m.in. Twój Ruch Janusza Palikota) opowiada swoją historię:

Sobota popołudniu, maj, piękna pogoda, ja w ósmym miesiącu ciąży, trzy tygodnie przed porodem, jestem z koleżanką na spacerze. Nagle z naprzeciwka nadchodzi dwóch kolesi w dresach. Jeden woła: „Ty się lubisz ruchać”, a drugi łapie mnie za krocze. A potem ze śmiechem odchodzą. Jedyne, co potrafiłam w tej sytuacji zrobić, to krzyknąć: „spie…j”.

Wysyp podobnych historii to pokłosie afery w Hollywood. ,,Żelazna Logika” zwraca uwagę, że kwestia gwałtów dokonywana przez imigrantów lub uchodźców nie doczekały się podobnych wyznań celebrytów czy polityków

(2422)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.