Polski bezdomny wykazał się bohaterską postawą. Kibice ze Szwecji byli nim zachwyceni. Postanowili pomóc i ruszyli na zakupy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kibice piłkarscy znowu zawitali do Polski. Pięć lat po Euro 2012 przybyli na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Już po pierwszym dniu imprezy zrobiło się głośno o Szwedach i ich geście w Kielcach, gdzie ich drużyna grał swój pierwszy mecz.

Szwedzcy kibice spotkali w centrum Kielc bezdomnego. Postanowili mu trochę pomóc. Mężczyzna otrzymał kompletne ubranie. Do tego przybysze z północy dołożyli jeszcze bilet na mecz z Anglią. Nie wiadomo, czy bezdomny skorzystał z okazji zobaczenia niezłej piłki. Pewne jest, że Szwedzi mogą być lekko rozczarowania, bo ich drużyna zremisowała z Anglią 0:0, ale nie wykorzystała karnego.

Jak informuje Aftonbladet, kibice ze Szwecji docenili kieleckiego bezdomnego za, jak sami mówili, ,,bohaterstwo”. Mężczyzna zapobiegł bowiem bójce między Szwedami i Polakami. Miało pójść o przypadkowe nadepnięcie flagi i próbą podpalenia drugiej w odwecie. Wówczas do akcji wkroczył bezdomny mężczyzna i nie pozwolił na eskalację konfliktu. Fani z północy Europy byli zachwyceni zachowaniem mężczyzny. Postanowili mu pomóc. Kupili buty i podarowali koszulkę. Mężczyzna nie ukrywał łez wzruszenia po niespodziewanym prezencie.

– Jest naszym bohaterem – powiedział Marcus Ewelind, inicjator akcji. – Był z nami wczoraj i zapobiegł poważniejszym kłopotom – czytamy na łamach szwedzkiej prasy. Dlatego Ewelind wspólnie z Joelem Torpadie postanowili zrobić Polakowi niespodziankę. – Nie kosztowało nas to wiele, a sprawiliśmy, że mógł poczuć się szczęśliwy. To jest warte każdej ceny – dodał.

(7003)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.