Polak, który przeszedł na islam i został terrorystą, został opisany w głośnym niemieckim raporcie. Pomógł zabić 21 osób

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Naukowcy z Niemiec badali związki między migracją i występowaniem terroryzmu. Odkryli, że ryzyko zamachów jest zwiększone w związku z przyjmowaniem imigrantów, bowiem zachodzi efekt skali. Problem omówiono na przykładzie Polaka, który wyjechał do Niemiec, przeszedł na islam i uczestniczył w zabiciu 21 osób.

Raport pt. ,,Oddziaływanie migracji na terror” przygotowali prof. Axel Dreher, ekonomista z Uniwersytetu w Heidelbergu oraz Martin Gassebner i Paul Schaudt. Badacze zapoznali się z danymi z 20 krajów europejskich, które na przestrzeni 30 lat przyjęły imigrantów ze 187 państw świata. W swoim opracowaniu pokazali, że rozwój terroryzmu w danym kraju powoduje bardzo wiele czynników.

Jednym z przypadków był Christian Ganczarski, który później został Abu Ibrahimem. Jego historia została przytoczona na początku raportu niemieckich badaczy. Z Polski wyemigrował jako dziecko, w Niemczech przeszedł na islam, a w 2002 roku pomógł przygotować zamach pod synagogą na tunezyjskiej wyspie Dżerba. Po tym jak zamachowiec Nizar Naoua wjechał w tłum ciężarówką z butlami z gazem, zginęło aż 21 osób. W śledztwie ustalono, że terrorysta kontaktował się z Ganczarskim, który udzielał mu specjalnego błogosławieństwa.

Ganczarskiego, którego zatrzymano w 2005 we Francji, a pięć lat później skazano na 18 lat więzienia, podejrzewano o związki z Al-Kaidą i bliską znajomość z Osamą bin-Ladenem (podczas choroby przywoził mu leki), a także współpracę z terrorystami, którzy dokonali ataku na World Trade Center. Polak nie przyznawał się do żadnych zarzutów. Próbował nawet uzyskać ułaskawienie u Angeli Merkel, ale nic nie osiągnął.

,,Terror z importu”. Ten raport uderza w zwolenników przyjmowania imigrantów. Czołowy niemiecki ośrodek analityczny prezentuje wnioski dalekie od poprawności politycznej

(3609)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.