Portal informacyjno-historyczny

Polska truje najbardziej? Ten ranking największych trucicieli w Europie może zaskoczyć wiele osób

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska bywa przedstawiana jako kraj, który ma najwięcej do zrobienia w kwestii ochrony środowiska. Tymczasem na liście 30 najbardziej emisyjnych zakładów w Unii Europejskiej jest tylko jedna z naszego kraju. Natomiast ranking został zdominowany przez ,,trucicieli” z Niemiec.

Oto lista 30 zakładów przemysłowych z obszaru UE według emisji CO2 do atmosfery. Oprócz Polski jeden zakład z pierwszej ,,30″ zlokalizowany jest na terenie Czech, Litwy, Rumunii, Hiszpanii i Słowacji, 2 – Finlandii, Holandii, Wlk. Brytanii oraz Włoch, 3 – Austrii, Belgii i Francji oraz… 7 – Niemiec.

Niemieckie elektrownie o 4 procent zwiększyły emisję CO2 w porównaniu z rokiem 2016 (huta Hüttenwerke Krupp Mannesmann w Duisburgu aż o 22 proc.!). Nic dziwnego, że to Niemcy są liderem w niechlubnym rankingu emisji CO2 wśród państw Unii Europejskiej…

Na stronie Niewygodne.info.pl czytamy:

W 2017 roku niemieckie zakłady wyemitowały do atmosfery 154,7 mln ton CO2 (polskie elektrownie ze wspomnianej listy odpowiadały za 81,7 mln ton emisji CO2). Ponadto ich sprawność energetyczna w kontekście ilości CO2 potrzebnej do produkcji 1 MWh energii była gorsza od sprawności energetycznej siłowni węglowych zlokalizowanych w Polsce (1.107 tCO2/MWh vs 1.021 tCO2/MWh).

Źródło: Niewygodne.info.pl / Trends and projections in the EU ETS in 2018 (EEA.europa.eu)

(8579)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę