,,Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie”. Wiceprzewodniczący Knesetu dodał: ,,Jesteście jednym z najsilniejszych sojuszników Izraela”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jonny Daniels, szef organizacji From the Depths, podkreślał, że Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie. Z kolei Yehiel Hilik Bar, wiceprzewodniczący Knesetu, deklarował: Polska jest jednym z najsilniejszych sojuszników Izraela, a z pewnością wśród państw europejskich.

Na zdjęciu powyżej: screen z wystąpień antyżydowskich w Paryżu (wideo poniżej)

Daniels to jeden z organizatorów uroczystości wręczenia nagrody im. Antoniny i Jana Żabińskich w warszawskim ZOO – miejscu, gdzie Żabińscy ukrywali Żydów podczas okupacji. W rozmowie z wPolityce.pl mówił:

Chodzę po polskich miastach z dumą, jako dumny Żyd. Nie docenia się tego jak wysoki jest w Polsce poziom akceptacji i otwartości wobec Żydów

Daniels zwrócił uwagę na to, jak przyjazne stosunki między obydwoma krajami przekładają się na wymierne liczby, m.in. 45-o procentowy wzrost wymiany turystycznej tego lata. Jednak dodaje:

Jeśli chodzi o amerykańskich Żydów, to potrzeba jest więcej pracy i starań, by zrozumieli polską historię, jak to wszystko wyglądało.

Polska na tle innych krajów wydaje się miejscem szczególnym. Daniels wyjaśnia:

wszystko sprowadza się do kwestii imigracji. Nie brzmi to poprawnie politycznie, ale niestety taka jest prawda. Jeżeli otwiera się granice dla ludzi zewsząd, wpuszcza się ludzi z Syrii czy Afryki Północnej i pozwala się im na wszystko, to musi się to skończyć poważnym problemem

Z kolei Yehiel Hilik Bar w rozmowie z wPolityce.pl akcentował przyjazne polsko-izraelskie stosunki:

Stosunki między Izraelem a Polską są lepsze niż kiedykolwiek. Polska jest jednym z najsilniejszych sojuszników Izraela, a z pewnością wśród państw europejskich. Polacy rozumieją, że na co dzień musimy sobie radzić z terrorem, strachem i islamskim fundamentalizmem

– podkreślał. Jak sam dodaje, sytuacja Izraela jest szczególnie trudna:

Jesteśmy w środku morza krajów muzułmańskich, które nie akceptują zasad demokratycznych

Obydwaj akcentowali pomoc Polaków dla ukrywających się Żydów podczas II wojny światowej. W podobnym tonie wypowiadał się rabin Szalom Ber Stambler.

Nasz naród tutaj został ocalony przez wspaniałych, pięknych bohaterów

– powiedział.

(2833)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Spacer po Warszawie dla żyda z pewnoścuą skończy się lepiej niż w Berlinie czy Paryżu. Tyle że to nie zasługa obecności tylko nieobecności osób wiadomych.

  2. Zydzi to ukryci muzulmanie ,podstepni jak szatan ich ojciec,sa to klamcy ,podszywajacy sie pod Polskimi nazwiskami gdyby uzywali swych zydowskich nazwisk zaden Polak czy Polka nie glosowali by na nich , te plemie zmijowe co sie wcisnelo do polski juz zaczyna pokazywac swoje rogi koran czy talmud to jedno gowno a skoro polacy to goje i jest tak napisane ze Goj ma sluzyc zydom, i ten nawet ma prawo go zabic to nie jest biblijna nauka ,tylko nauka szatana ,tak wiec ludzie przemyjcie oczy otwozcie swe umysly bo oni planuja depopulizacje Polakow zydzi nienawidza polski i Polakow ale chca tu zyc u utworzyc swoj izrael,w Polsce,, (polin), Plemie zmijowe o Ktorym mowi Biblia, sa niczym innym jak stronnictwo szatana , i ich trzeba pogonic z Polski i nigdy nie dopuszaczac ich do wladzy ,,,czyli szatan rzadzi Polska,, przykazanie nie morduj a oni teraz z premedytacja chca na rzekomym prawie poprzez szczepionki mordowac polskie dzieci,,, zabic w obronie wlasnej mozna ale nie mordowac tak wiec od 89 roku do dzisiaj wszystkie rzadzace smiecie powinni byc za kratkami,, prezydeci byli nie legalni, konstytucja 3 rp to nie konstytucja polski,,,, tylko wymysl zydow, zatwierdzony przez zydow m.innymi, izzak shtolzman, czy lejba kochne ,te plemie zmijowe musi byc potraktowane jak uchodzcy,,,,,,( konstytucja 2 RP jest legalna ) jedynym Prawdziwym prezydetem Polski jest Jan Zbigniew Hrabia Potocki, kalksztajn czyli kaczynski houduje swym zydkom jest zydem Ludzie otworzcie Oczy poczytajcie prawdziwe nazwiska Politykow, Polska Nie jest dla zydow, POLSKA DLA POLAKOW i tak bedzie na wieki wiekow Amen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.