Portal informacyjno-historyczny

Bezprecedensowa sytuacja. Norweżka występuje o azyl w Polsce. Wkrótce jej śladem pójdą inne osoby

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Rodowita Norweżka szuka schronienia w Polsce. Powód? Realna groźba odebrania jej dziecka przez urzędników. ,,Nasz Dziennik” informuje, że kobieta prosi o azyl.

Do Urzędu ds. Cudzoziemców trafiła precedensowa sprawa Silje Garmo i jej córki Eiry. Kobiecie norwescy urzędnicy państwowi próbowali odebrać dziewczynkę.

Okazuje się, że nie tylko ona uciekła do Polski. Wkrótce kilka kolejnych osób złoży wnioski o ochronę przez nasze władze przed zakusami wszechwładnego w Norwegii Urzędu ds. Opieki nad Dziećmi Barnevernet (BV)

– informuje ,,Nasz Dziennik”.

Teraz rozumiem, skąd się wzięło stwierdzenie, które słyszałam w USA, że Norwegia to ostatnie komunistyczne państwo nowoczesnego świata. Ten, kto się sprzeciwia władzy, jest wysyłany do psychiatry i pozbawiany wszelkich praw. To jest dla mnie bardzo smutne, bo zawsze byłam bardzo dumna z Norwegii. Mój przodek pisał norweską konstytucję, a ja z tego kraju muszę uciekać

– mówiła w rozmowie z gazetą Silje Garmo.

Państwo ,,troszczy się” o wszystkich.

Większość interwencji BV dotyczy osób ubogich, z nizin społecznych, imigrantów. Ale Garmo jest wykształcona, zamożna, dobrze zorientowana w prawie i norweskich realiach, nie ma mowy o tzw. niedostosowaniu kulturowym

– czytamy w tekście.

O co poszło? Do urzędu trafił donos. Biurokraci utrzymują, że nadużywa leków przeciwbólowych, później postawiono jej zarzut „chaotycznego stylu życia” i przewlekłego przemęczenia. Mimo takich opinii kobieta zbiegła ze specjalnego ośrodka dla młodych matek i trafiła do Polski. Próbowano również znaleźć dowód na lekomanię matki, ale bez rezultatu.

(11207)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę