Polscy skoczkowie wykonują znak krzyża. Znany pisarz w ,,Wyborczej” wyśmiewa ich w wyjątkowo prymitywny sposób. Publicysta komentuje: ,,Jest robota dla egzorcysty”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Skoczkowie narciarscy wykonują znak krzyża, a do tego odnoszą sukcesy. To połączenie jest nie do przełknięcia dla wielu przedstawicieli środowiska lewicowo-liberalnego. Wojciech Kuczok, pisarz, m.in. laureat nagrody literackiej ,,Nike”, w mało wyszukany sposób odniósł się do tego na łamach ,,Wyborczej”.

W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe „Wymię ojca” będzie poprzedzało każdy dojazd do progu

– takim tytułem ,,GW” reklamuje wywiad, w którym autor powieści ,,Gnój” tłumaczy:

Martwi mnie natomiast pobożność naszego pogromcy igielitu […]. Dawid Kubacki nie przestaje się żegnać przed skokiem. Żona uznaje to za jeszcze jeden dowód na przewagę narciarstwa alpejskiego. Mówi, że nie byłoby problemu, gdyby miał kijki.

Po czym dodaje:

Dalibóg, w żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe „Wymię ojca…” będzie poprzedzało każdy dojazd do progu. Wygląda na to, że w przypadku skoczka z Nowego Targu wiara w Boga jest silniejsza od wiary w siebie.

Twierdzi, że sportowcy manifestujący wiarę ,,obrażają jego uczucia ateistyczne”.

Skoczek, który pół roku temu miażdżył rywali jeszcze bezlitośniej, niż czyni to obecnie Kamil Stoch, nie powinien się zachowywać jak pan Zenek z aerofobią, który umiera ze strachu w kołującym aeroplanie. Mateczko Boska, jak się nie przeżegnam, to spadniemy. A przecież Bóg nie ogląda skoków narciarskich – od kiedy istnieje TV Trwam, nie przełącza na inne kanały

– drwi.

Rafał Ziemkiewicz wypowiedź skomentował lapidarnie:

fot. screen Youtube

(30456)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

6 komentarzy

  1. W tytule jest…ZNANY PISARZ..JAKI ZNANY PISARZ…LITERAT POŚLEDNIEGO- GATUNKU…!! HA HA HA. ŚMIECHU WARTE…ODWAL SIĘ BARANIE OD NASZYCH SKOCZKÓW…NIECH SIĘ MODLĄ…!! WARA CI DO TEGO…!! POCZYTAJ SOBIE LEPIEJ REMBEKA, BOBKOWSKIEGO, SCHULZA…TO BYLI PISARZE..I CAŁA MASA INNYCH, ALE CZASU BRAK..!! PS TERAZ CZYTAM KOMUCHA PUTRAMENTA „WRZESIEŃ”..ALE JAKA PROZA…

  2. Panie Kuczok czy jak tam pan się nazywa. pierwszy raz o panu słyszę. Nic wielkiego pan w życiu nie dokonał, a teraz chce pan zabłysnąć ateizmem.
    Przeszkadzają panu skoczkowie czy inni sportowcy. Przełącz pan sobie kanał na Zaklinaczkę duchów na TVN. a najlepiej poczytaj, poucz się – może wtedy coś osiągniesz i będzie wiadomo szerszemu gremium kim pan jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.