Portal informacyjno-historyczny

W Polsce powstanie pierwsza taka fabryka w Europie. Październik rekordowym miesiącem dla polskiej branży motoryzacyjnej [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Pod Wrocławiem w Biskupicach Podgórnych koreański koncern LG Chem wybuduje pierwszą w Europie fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Liczby robią wrażenie: wartość inwestycji to 1,3 mld złotych, a koncern zatrudni 700 osób.

Październik to wyjątkowo udany miesiąc dla polskiej branży motoryzacyjnej. ,,Puls Biznesu” podkreśla, że jeśli wszystkie planowane projekty dojdą do skutku (Toyota, LG, Daimler i VW) łączna wartość inwestycji wyniesie 7,5 mld złotych.

Koreańska firma ze swoim projektem wpisuje się w plan zakreślony przez ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, który stawia na elektromobilność. Cel: wyprodukowanie w Polsce samochodów elektrycznych.

Budowa LG Chem to także krok milowy, jeśli chodzi o rozwój nowych technologii. Fabryka zatrudni licznych specjalistów, a na współpracy z inwestorem skorzysta wielu kooperatorów.

Jednocześnie Morawiecki zapowiedział, że w październiku i w listopadzie usłyszymy o kolejnych krokach w branży motoryzacyjnej. Mówił, że ,,Polska może być ciekawym centrum motoryzacyjnym w szerokim rozumieniu tego słowa”.

Fabryka powstanie w 2018 roku, a rok później będzie produkować 100 tys. baterii rocznie. Jak informuje ministerstwo, będzie to pierwsza fabryka masowej produkcji baterii litowych branży automotive w Europie. LG Chem dominuje na światowym rynku baterii elektrycznych (90 procent udziału).

System globalny LG Cheng oparty jest na czterech lokalizacjach: Ochang w Korei Południowej, Holland w Stanach Zjednoczonych, Nanjing w Chinach i we Wrocławiu.

(2853)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę