fot. Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Polka wywieziona do Wielkiej Brytanii i… zmuszona do małżeństwa z Pakistańczykiem. Zapadł wyrok w sprawie

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje ,,Kurier Poranny”, zapadł wyrok w głośnej sprawie związanej z handlem ludźmi. Polka, która została zwabiona do Londynu, została przymuszona do ślubu z obywatelem Pakistanu. Zgodnie z wyrokiem sądu, otrzyma 40 tys., natomiast Sławomir M. został skazany na pięć lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

51-letni Sławomir M. pojawiał się często przy dwóch noclegowniach w Białymstoku, gdzie poznał jedną z pokrzywdzonych. Zaproponował jej pracę w sklepie w Wielkiej Brytanii – oprócz wynagrodzenia w wysokości 3 tys. funtów za trzy miesiące, także zakwaterowanie i pokrycie kosztów podróży. Na miejscu w Londynie kobieta została przewieziona do mieszkania, gdzie przebywał mężczyzna z Pakistanu – Adnan N. Małżeństwo z Polką miało mu pomóc w sformalizowaniu jego pobytu na Wyspach.

Małżeństwo zawarto 27 kwietnia 2014 r. w urzędzie stanu cywilnego w Londynie.

Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii pokrzywdzona mogła opuszczać mieszkanie wymienionego mężczyzny, tylko wtedy, gdy był on w nim obecny. Miała również obowiązek wracać najpóźniej o godz. 18.

– informuje Poranny.pl.

Kobieta nie pracowała w miejscu, w którym wcześniej jej obiecywano. Natomiast jej sytuacja z czasem stawała się coraz bardziej trudna: Adnan N. wymuszał na niej stosunki seksualne. Od swojej decyzji uzależniał, czy otrzyma ona obiecane przed wyjazdem z Polski pieniądze. Mimo kontaktu ze Sławomirem M.ten nie udzielił jej żadnej pomocy. Sama nie znała języka i otoczenia, nie miała pieniędzy, a także został jej odebrany dokument tożsamości.

Dopiero w grudniu 2014 r. pozwolono jej wrócić do Polski. Adnan N. kupił jej bilet i wręczył 60 funtów. Po powrocie kobieta zawiadomiła policję.

źródło: Poranny.pl

(2219)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.