Polak chce zagrać Francuzom na nosie. Znalazł rozwiązanie w sprawie pomnika: krzyż dalej będzie eksponowany. Jest jedno małe ,,ale”…

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

O ile francuskie państwo przymyka oko, a nawet wspiera finansowo budowę meczetów (pisaliśmy o tym TUTAJ), to wobec symboli chrześcijańskich jest bezwzględne. Efekt? Zdecydowano o usunięciu krzyża z pomnika Jana Pawła II w mieście Ploërmel w Bretanii.

Powstają inicjatywy, jak temu przeciwdziałać. Wiele wskazuje na to, że jeden Polak może zagrać władzom na nosie. Radio Olsztyn poinformowało, że olsztyński przedsiębiorca Alfred Prusik jest gotowy przenieść pomnik z Ploërmel na swoją posesję w Prenessaye w departamencie Cotes d’ Armor. Oba miejsca dzieli zaledwie 40 km. Na jego 2-hektarowej posiadłości pomnik znajdzie odpowiednie miejsce.

Krzyż dalej będzie eksponowany w przestrzeni publicznej, ale tym razem władze będą miały związane ręce, bo w grę wchodzi poszanowanie własności prywatnej. Czy posuną się tak daleko, by ingerować również w to, co obywatel kraju ma na swojej działce? Czy jednak zdecyduje się na interwencję, mając na względzie rozdział kościoła od państwa?

Jeśli plan się powiedzie, Polska uniknie kłopotliwych dyplomatycznie deklaracji polityków o przeniesieniu pomnika do Polski, a na cenzurowanym będzie francuska strona, która będzie musiała rozwiązać problem, który sama stworzyła.

(11248)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Łapy precz od naszego papieża i od krzyża! Kretyni robią to tylko dlatego, żeby nie drażnić muzułmanów (bo im ulegają), a nie dla żadnej laickości państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.