Portal informacyjno-historyczny

,,Polacy to bardzo prości ludzie. Wieczorem grill i bania. W niedzielę rano kościół”. Znany ,,artysta” uderza w Polaków. Odpowiedzią niech będą te zdjęcia…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarze ,,Gazety Wyborczej” wybrali sobie nietypowego rozmówcę i tuż przed Bożym Ciałem opublikowali wywiad z człowiekiem-motylem. Jego ocena Polaków i ich wiary okazała się kompletnie nietrafiona.

W ,,Gazecie Wyborczej”, która ukazała się dzień przed Bożym Ciałem, znalazł się wywiad uderzający w Kościół Katolicki. Rozmówcą był człowiek-motyl, czyli Paweł Hajncel, który już wielokrotnie zakłócał procesje podczas Bożego Ciała. Swój pseudonim zyskał po happeningu z 2011 roku.

Tym razem człowiek-motyl nie pofrunął na procesję. Stwierdził, że mu się nie chce i że ma coraz mniejszą publiczność, bo coraz więcej ludzi odchodzi od kościoła.

Przecież na te procesje już prawie nikt nie chodzi

– stwierdził człowiek-motyl.

Okazało się jednak, że z polskim katolicyzmem nie jest tak źle, jak chciałby to widzieć ,,artysta”. Polacy w spokoju świętowali Boże Ciało i nie musieli obawiać się, że obrażą czyjeś uczucia religijne. A do takich sytuacji dochodzi aktualnie w Europie Zachodniej, gdzie muzułmanie oburzają się podczas katolickich uroczystości.

To jeden z tweetów z konserwatywnego profilu Voice of Europe, który pokazuje, jak się obchodzi to święto w Polsce

Jednocześnie Hajncel w rozmowie z ,,Wyborczą” ujawnił, jakie ma zdanie o Polakach.

Polacy okazali się bardzo prostymi ludźmi. W sobotę rano – zakupy w markecie, wieczorem grill i bania. W niedzielę rano kościół i piwo na klina. Później wszyscy ubijają kotlety. Wieczorem wiadomości, w poniedziałek do roboty. Nie czuje się w Polsce obciachu płacąc niskie pensje, czy grodząc się. W Szwecji przeżyłem szok, że nie mają płotów. W Berlinie jest 6 strzeżonych osiedli, Warszawie około 400. Czy my się naprawdę aż tak nienawidzimy, że musimy się grodzić? Nie mogę też zrozumieć niechęci do uchodźców. Polacy łatwo dają sobą manipulować z mównicy sejmowej. I jeszcze ta ohydna narracja historyczna

– powiedział ,,człowiek-motyl”.

A tak wygląda w zderzeniu z Polską ,,oświecony Zachód”, do którego ,,człowiek-motyl” tak tęskni…

(26404)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę