fot. screen Youtube / Wikipedia

To pierwszy terrorysta ISIS namierzony w Polsce. Udawał uchodźcę. Szczegóły jego powiązań mogą budzić grozę

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje ,,Rzeczpospolita”, ABW wytropiło pochodzącego z Maroka członka Państwa Islamskiego, który ukrywał się w Polsce. Mężczyzna udawał uchodźcę. To bliski współpracownik Abdelhamida Abbaouda, odpowiedzialnego za przeprowadzanie zamachów w Paryżu w listopadzie 2015 roku.

Do Europy trafił jako ,,syryjski uchodźca”, zaniżając swój wiek, by zdobyć prawo pobytu. Po drodze do Polski przemierzył Grecję, Bałkany, Austrię, Węgry i Czechy.

W Polsce przebywał w Katowicach i w Rudzie Śląskiej. Został ujęty w Rybniku (tu wynajął mieszkanie na nazwisko Polaka) dzięki współpracy z amerykańskimi służbami. Aktualnie znajduje się w areszcie w Katowicach, gdzie oczekuje na proces w sprawie udziału w międzynarodowej organizacji terrorystycznej.

Mourad T. jest podejrzewany o bycie zwiadowcą Abdelhamida Abbaouda, który wysyłał bojowników do krajów zachodnich i jest odpowiedzialny za zamach w Paryżu.

W telefonie Mourada T. znaleziono zdjęcia z instrukcjami, jak tworzyć urządzenia wybuchowe inicjowane z zastosowaniem telefonu komórkowego. Były także fotografie obiektów, wobec których chałupniczo zmontowane bomby miały zostać użyte.

To pierwszy terrorysta ISIS namierzomy w Polsce. Nie ma dowodów na to, że planował zamachy w Polsce. Został oskarżony o udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym.

źródło: Rzeczpospolita

(7771)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

      • Oborowy, „Wjeżdżać i wyjeżdżać mogą,”- brednie, w takim razie wcale nie muszą się tu osiedlac, żeby zając nasz kraj i zmienić go w kraj bardzo niebezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.