Portal informacyjno-historyczny

Pierwszy taki przypadek w historii: geje-muzułmanie wzięli ślub. Teraz jednak boją się o swoje życie [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To pierwszy taki przypadek w historii. W Wielkiej Brytanii odbył się ślub dwóch muzułmańskich gejów. Parze niejednokrotnie grożono śmiercią, a także opluwano, obrzucano śmieciami i wyzywano.

Jahed Choudhury, muzułmanin, którego rodzina uznała za ,,czarną owcę” i odtrąciła, gdy za pomocą lekarstw i pielgrzymek do Arabii Saudyjskiej oraz Bangladeszu nie udało się mu wyleczyć z homoseksualizmu, popadł w depresję. Pewnego wieczoru pogrążony w depresji siedział na ławce w parku i płakał. Wówczas podszedł do niego 5 lat młodszy, 17-letni Sean Rogan. Także muzułmanin i także gej. Uratował Jaheda przed samobójstwem. Po dwóch latach od spotkania Choudhury i Rogan wzięli ślub, stając się pierwszą w Wielkiej Brytanii muzułmańską parą małżeńską.

Chcemy pokazać całemu światu, wszystkim tym, którzy mają podobne problemy jak my, że można być jednocześnie gejem i muzułmaninem

– powiedział Jahed Choudhury, którego rodzina pochodzi z Bangladeszu. Jego bliscy nie pojawili się na uroczystości w Walsall. Rodzina Rogana była obecna na ślubie.

Choudhury w rozmowie z ,,Daily Mail” przyznał, że w przeszłości był prześladowany i szykanowany z powodu swojego pochodzenia i orientacji seksualnej. Otrzymywał groźby śmierci. Jak wspomina wielokrotnie go opluwano, obrzucano śmieciami, nazywano chociażby ,,świnią” oraz ,,haruma”. Tego drugiego wyzwiska, uważanego za bardzo wielką zniewagę w islamie, używali inni muzułmanie. Choudhury był też atakowany na ulicy, a na drzwiach jego domu ktoś wypisał farbą obraźliwe hasła.

(2614)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę