Piękne upamiętnienie Polaków ratujących Żydów. Oto nowy klip. ,,Bo kiedy świat wokół staje się nieludzki, tylko pozostając człowiekiem za cenę życia, można ocalić innych…”

w Ciekawe klipy/II wojna światowa/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów IPN przygotował spot, który ma przypominać historie dzielnych ludzi, którzy za cenę życia nieśli pomoc. ,,Bo kiedy świat wokół staje się nieludzki, tylko pozostając człowiekiem za cenę życia, można ocalić innych…” – przypominano.

To 24 marca zginęła rodzina Ulmów, która przez kilkanaście miesięcy ukrywała Żydów z rodzin Didnerów, Grünfeldów i Goldmanów. Zamordowano w sumie 17 osób. Wiedza ta przez wiele lat była zapomniana, ale od kilkunastu lat jest symbolem – oprócz Jana Karskiego czy Ireny Sendlerowej – Polaków ratujących Żydów. Ok. 1000 Polaków zginęło za pomoc niesioną Żydom – podkreślił dr Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN.

(3655)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Kiedy premierem była pani Beata Szydło to mowiliśmy o Polakach, polskich rodzinach, polskim państwie i o Polsce a od kiedy premierem jest Morawiecki to mówimy o Żydach, Izraelu, o żydowskim holokauście?
    Jarmułka i chanukowe świece http://www.prawica.net/9746

  2. Kiedy premierem była pani Beata Szydło to mowiliśmy o Polakach, polskich rodzinach, polskim państwie i o Polsce a od kiedy premierem jest Morawiecki to mówimy o Żydach, Izraelu, o żydowskim holokauście?
    Jarmułka i chanukowe świece http://www.prawica.net/9746

  3. Polacy nie pomagali Żydom tylko obywatelom polskim obcego pochodzenia najczęściej żydowskiego, mieszkającym na ziemiach polskich dużo wcześniej którzy to często byli znajomymi bądź sąsiadami czasami niesiona pomoc była na szerszą skalę. To był holokaust obywateli polskich na ziemiach okupowanej Polski przez Niemców. Nauczcie się o tym mówić i bądźcie dumni z tego bo mało który naród przeszedł przez takie piekło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.