Tych uchodźców lewica nie chce widzieć w Polsce. ,,My przyjęliśmy Polaków uciekających przed komunizmem. Może teraz pomogą nam w potrzebie?”. Odpowiedzią był hejt

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W latach 60. Afrykanerzy z Afryki Południowej przyjęli ponad 1000 Polaków i Czechów uciekających przed komunizmem. Teraz my cierpimy podczas komunizmu; może Polacy i Czesi pomogą nam także w potrzebie? – pytał Dan Roodt, południowoafrykański pisarz i publicysta. Tymczasem tacy uchodźcy nie podobają się lewicy, o czym mówił Cezary Krysztopa w felietonie dla Polskiego Radia.

Aktualnie w RPA dochodzi do licznych napadów na białych farmerów. W ubiegłym roku było ich 404, ale statystyki za styczeń i marzec br. pokazują, że ten rok będzie rekordowy. Wiele osób obawia się, że RPA pójdzie śladami Zimbabwe, gdzie najpierw doszło do wywłaszczenia farmerów, a później do zapaści gospodarczej. Ian Cameron, szef organizacji AfriForum Community Safety, mówi, że ataki są niezwykle brutalne: napad trwa ledwie 10 minut, ale bywa, że farmerzy są później torturowani.

pytanie Roodta opublikowaliśmy na Tysol.pl. Pod postami na naszych profilach w mediach społecznościowych z linkiem do artykułu wylał się zaskakujący hejt. Ci, którzy zwykle walczyli jak lwy, by zmusić Polaków do przyjęcia niemieckich kontyngentów imigrantów ekonomicznych z przeróżnych krajów, jak się okazało, nie mogą znieść myśli, że moglibyśmy dać azyl prześladowanym Burom. Okazało się, że rzeczywiście możemy mieć w kraju problem z rasizmem, choć, jak się okazuje, w zupełnie innym miejscu i kształcie

– mówił Krysztopa, który przypomina realia RPA.

W końcu apartheid upadł. Niewątpliwie ma to swój głęboko wolnościowy aspekt. Ludzie nie powinni być traktowani gorzej, ze względu na kolor skóry. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że szczególnie w okresie ustrojowej przemiany, większość zabitych w walkach o kontekście politycznym czarnych, została zabita przez innych czarnych podczas konfliktów pomiędzy Afrykańskim Kongresem Narodowym, Partią Komunistyczną i Inkathą. Spadł poziom bezpieczeństwa, socjalu, szerzy się AIDS. I apartheid a rebours.

Krysztopa podkreśla również, że Polacy mogli liczyć na przychylność władz RPA.

Prawdą jest również to, że to straszne RPA przyjmowało polskie sieroty z syberyjskiej przeklętej ziemi, żołnierzy Andersa, tych którzy później uciekali przed bandyckim komunizmem PRL-u. A, że nie jesteśmy stosującymi odpowiedzialność zbiorową rasistami, a i pożytek raczej byśmy z nich mieli, może warto poważnie zastanowić się nad pytaniem Dana Roodta?

felieton na stronie Polskiego Radia

(8873)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

9 komentarzy

  1. Koniecznie trzeba wyjść z propozycją pomocy tym ludziom. A lewica to umie tylko robić ku**ę z kobiety, ku**ę z logiki i bydło wszędzie, gdzie się pojawi.

  2. Myślę, że Burowie jako imigranci byliby dobrym dla Polski nabytkiem. Przyjmować, przyjmować!

  3. Żydobolszewizm woli śniadych inzynierow i lekarzy do ubogacania bo chce zrobic wszedzie bantusan. Prawicowi bo takimi niewatpliwie sa uchodzcy z RPA wzmocniliby opor przed zydobolszewizmem

  4. Moim zdaniem trzeba kategorycznie pomoc polskim farmerom – przeciez to nasi rodacy. Dlaczego nikt dotychczas nie wyciagnal do tych ludzi pomocnej dloni…….?!!!!

  5. Bezwzglednie nalezy przyjac, laski Polska nie robi!Tak miedzy nami , ci obecni wladcy RPA niedlugo beda zdychac z glodu jak wszystko przezra——-tak jak w Bylej Rodezji obecnie Zimbwawe juz prosza aby biali wracali bo poprostu czarne lenie nawet dla siebie nie umieja pracowac !!!

  6. Przyjmijmy zatem całą Afrykę i jeszcze pół Azji!!! Wystarczy już upadlińców! A gdzie znajdzie się miejsce dla narodu polskiego w jego własnym kraju, co!?

  7. Pomóc polskim rolnikom z RPA, ale nie Burom. Burowie to biali kalwińscy rasiści. Poczytajcie trochę, równie jak czarnych nienawidzą innych białych. Holandia powinna ich przyjąć, bo są holenderskiego pochodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.