Paweł Pudłowski o rzezi wołyńskiej Paweł Pudłowski o rzezi wołyńskiej

Poseł Nowoczesnej przedstawił nową teorię na temat rzezi wołyńskiej. Prowadzący program nie wytrzymał (wideo)

w Programy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Poseł Nowoczesnej Paweł Pudłowski przedstawił nową teorię na temat rzezi na Wołyniu. Jego zdaniem wytłumaczenie okrutnych mordów jest proste. – Polacy ponad miarę wymagali od ukraińskich pracowników – powiedział, powołując się na stanowisko strony ukraińskiej.

Parlamentarzysta komentował manifestację ukraińskich nacjonalistów, którzy przeszli ulicami Lwowa pod hasłem ,,Lwów nie dla polskich panów”.

To bardzo smutne obrazki. Ta relacja mogłaby być lepsza. Uważam, że dyplomacja polska powinna zabiegać o jak najczęstszy dialog z Ukrainą i o rozmowę o historii, która jest trudna. Wymagaliśmy będąc tam pracy ponad miarę i Rzeź Wołyńska…

– mówił Pudłowski. Prowadzący program Adrian Klarenbach pytał:

Gdzie, gdzie? Wymagaliśmy czego? Panie pośle, co pan mówi? Czy wy w Nowoczesnej wszyscy macie jakieś nowoczesne podejście do historii? O czym pan mówi?

Pudłowski tłumaczył:

Mówię o tym, że Polacy ponad miarę wymagali od ukraińskich pracowników, oni przynajmniej tak tłumaczą się dlaczego nastąpiła Rzeź Wołyńska. Tak? Czy pan redaktor tego nie słyszy?

Klarenbach tłumaczył, że nie może się zgodzić na relatywizowanie historii ,,czy też pisanie historii zupełnie nowoczesnej”.

Gdy szedł Bandera, czy też ludzie związani z OUN/UPA i „riezali” swoich za to, że się związali z Polakami, to było też wymaganie czegoś ponad stan? Czy ci Ukraińcy, którzy ponieśli śmierć za to, że ratowali Polaków, od nich też wymagano ponad stan? O czym pan mówi w ogóle?

– pytał.

Pańskie wzburzenie jest dowodem na to, że ta historia jest bardzo trudna

– odpowiadał poseł Nowoczesnej.

Nie. Ona jest bardzo prosta. W tym wypadku jest zero-jedynkowa. Ci ludzie, którzy wyszli na ulice, oni się bardzo cieszyli, ponieważ Stepan Bandera jest gloryfikowany i jest bohaterem narodowym Ukrainy. Nie kto inny jak prezydent Juszczenko zrobił go bohaterem narodowym. Nie kto inny jak ten zły Janukowycz, z tego piedestału go zdjął. W tej chwili Ukraina z uśmiechem na twarzy Banderę czci

– podkreślał dziennikarz, dodając:

Jak dbać o dobre stosunki, gdy państwo Polskie daje Ukrainie niemalże serce na dłoniach, a Ukraina odpłaca w ten sposób? (…) To jest tak, że my im wszystko, oni nic

(1373)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. taaa…. i tacy kretyni jak Pudłowski stanowią prawo w RP. można się tylko domyślać ze efekty ich pracy są właśnie na takim poziomie ja w/w wypowiedz

  2. Czy nasz kraj rzeczywiscie nie jest w stanie wyeliminowac z polityki takich ludzi,co oni jeszcze robia w tym kraju jego kraj za nasza wschodnia granica bo my mu juz dziekujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.