Oto jak Polska przegrała bitwę o dobre imię. Te trzy kraje do maksimum wykorzystują nasze błędy. ,,Tak potężnej akcji jeszcze nie było!” [FOTO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– W ostatnich dniach pod adresem naszego kraju i naszego Narodu padło stanowczo zbyt wiele fałszywych oskarżeń, żeby można było nad nimi przejść obojętnie – powiedział Andrzej Duda. Powód? ,,Tak potężnej akcji wymierzonej w dobre imię Polski w historii jeszcze nie było!” oraz ,,Jak w 24h Polska przegrała bitwę informacyjną w social media. #GermanDeathCamps” – te dwa nagłówki mówią wiele.

Na początku kilka danych. Serwis Polityka w Sieci podsumowuje:

#polishdeathcamps zasięg w sieci (w zależności od narzędzia) 19-25 milionów / 275 tweetów na godzinę (tylko język angielski), informacje dotyczące tematu wszystkie światowe agencje.

#GermanDeathCamps zasięg w sieci od 1 -1,5 milionów/ 192 tweetów/godzinę
Dane ostatnie 11 godzin

Bardzo wymowne porównanie. Serwis pokazuje, co wywołało prawdziwą eksplozję oszczerczych pomówień w stosunku do Polski. To tweet Yaira Lapida, artykuł izraelskiego Haaretz o Polakach, którzy ,,polowali na Żydów”, a także wpis izraelskiej dziennikarki Lahav Harkov:

Lawina ruszyła.

Pomimo dość sprawnej reakcji polskiej samoobrony, to państwo izraelskie automatycznie narzuciło komunikacje „krytykując” działania rządu polskiego

– podsumowuje serwis, wyliczając informacje w najważniejszych serwisach informacyjnych na całym świecie po oszczercze grafiki.

Wnioski serwisu:

„polska samoobrona w sieci” została pozostawiona sama na placu walki, a izraelska dostała 100% wsparcia od państwa […] Od kilku miesięcy wizerunek Polski jest skutecznie dyskredytowany w światowych mediach społecznościowych

Czego zabrakło? Polityka w Sieci wylicza:

Brak skutecznych działań komunikacyjnych na poziomie tworzenia prawa (dlaczego dane prawo jest wdrażane?)
Brak wpływowych (budowanych latami) anglojęzycznych profili komunikujących w języku angielskim.
Brak dobrze wypozycjonowanej w serwisach obcojęzycznych biblioteki ze źródłami w temacie #GermnaDeathCamps.
Brak walki/reakcji z/na „kliszami”

A przecież wystarczy przypomnieć poprzednie głośne akcje w serwisach społecznościowych, wobec których Polska była bezradna, m.in. oskarżanie Polaków o faszyzm czy wręcz nazizm przy okazji Marszu Niepodległości. Oprócz Izraela, komunikat z innych krajów jest jasny: niemiecka prasa pisze o Warszawie jako stolicy rasizmu, a Rosjanie mówią o odrodzeniu faszyzmu nad Wisłą. Polska przegrywa bitwę za bitwą, a straty wizerunkowe są nieodwracalne…

źródło: Polityka w SieciNiewygodne.info.pl

(7053)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Chciałbym tylko napisać, że poprzeglądałem trochę artykułów na stronie Hareetz i muszę powiedzieć, że na szczęście liczba komentarzy krytykujących te artykuły jest można powiedzieć przytłaczająca, a ludzie którzy pochwalają ton wypowiedzi są zasypywani linkami i argumentami któych nie są w stanie odeprzeć. Sam fakt, że PolishDeathCamps jest częściej wyszukiwane nie oznacza, że będzie miało to złe skutki, ludzie mogą być przyciągani przez absurdalny tytuł i wchodzą przeczytać artykuł, a po zapoznaniu się z absurdalną treścią tylko zdają sobie sprawę z zakłamania ludzi którzy takie rzeczy publikują. Generalnie ktoś z rządu powinien się zainteresować się tą sprawą i założyć w IPN dział który będzie walczył w internecie z takimi zjawiskami, ponieważ internet aktualnie jest największym polem do propagowania kłamstw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.