Portal informacyjno-historyczny

Na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych doniosła… organizacja Sorosa. Założycielowi grozi 13 lat więzienia

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zaraz po zatrzymaniach w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jego władze ogłaszały, że to Prawo i Sprawiedliwość walczy z niewygodną organizacją. Tymczasem okazuje się, że policja znalazła się w siedzibie Ośrodka za sprawą… Fundacji im. Stefana Batorego.

Organizacja założona przez George’a Sorosa przekazywała pieniądze Ośrodkowi, którymi dysponowało Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze (powiązane z Ośrodkiem). Jak wynika z oświadczenia, Stowarzyszenie „wydatkowało otrzymaną kwotę w sposób nieprawidłowy”. Jak czytamy, Teatr Trzyrzecze dysponował kwotą 100 tys. złotych, a według oświadczenia:

Środki z dotacji były wypłacane z konta Stowarzyszenia i przekazywane założonej przez Stowarzyszenie spółce Graviti sp. z o.o. jako płatności za usługi, które nie były wykonane, lub płatności za towary kupowane przez spółkę na rynku wtórnym i odsprzedawane Stowarzyszeniu po znacznie wyższych cenach.

Tymczasem jak informuje prasa, założycielowi Teatru TrzyRzecze Rafaowi G. grozi 25 lat więzienia. G. i jego żonie postawiono zarzuty podrobienia weksla na ponad 100 tys. zł (w marcu 2007 roku).

Oto pełna treść oświadczenia:

Wyjaśnienie w sprawie dotacji dla Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze W związku z informacją Prokuratury Krajowej o śledztwie toczącym się przeciwko prezesowi Stowarzyszenia m.in. w związku z działaniem na szkodę Fundacji im. Stefana Batorego, wyjaśniamy, że: Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze – w ramach konkursu dotacyjnego w programie Obywatele dla Demokracji, finansowanym z Funduszy EOG – otrzymało w 2014 roku dotację na projekt o nazwie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Dotacja ta została przez Stowarzyszenie wydatkowana w sposób nieprawidłowy. Środki z dotacji były wypłacane z konta Stowarzyszenia i przekazywane założonej przez Stowarzyszenie spółce Graviti sp. z o.o. jako płatności za usługi, które nie były wykonane, lub płatności za towary kupowane przez spółkę na rynku wtórnym i odsprzedawane Stowarzyszeniu po znacznie wyższych cenach. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie I Wydział Cywilny z dnia 30 kwietnia 2015 roku Stowarzyszenie zostało zobowiązane do zwrotu nieprawidłowo wydatkowanej kwoty w wysokości 87 800 zł oraz kwoty 3 617 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Ponieważ kwoty te nie zostały zwrócone, Fundacja wszczęła postępowanie komornicze, które 19 kwietnia 2016 roku zostało umorzone wobec niemożności wyegzekwowania długu. Postępowanie komornicze może jednak zostać wznowione.

(1709)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę