fot. Wikipedia / Olaf Kosinsky (CC BY-SA 3.0)

Opublikowano rozmowę Morawieckiego u ,,Sowy”. Brutalnie szczere słowa o imigracji, oligarchii finansowej i… wojnie

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Onet.pl ujawnił zarejestrowaną rozmowę Mateusza Morawieckiego, znajdującą się w aktach śledztwa w sprawie afery taśmowej. W rozmowie wzięli udział także prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, prezes PGE Krzysztof Kilian oraz jego zastępczyni Bogusława Matuszewska. W artykule opublikowanym przez portal zabrakło słów o Radosławie Sikorskim. Te brzmią również bardzo ciekawie.

Całość rozmowy trwa ponad 3 godziny. Nie zabrakło ciekawych wątków, m.in. największego banku prywatnego w Rosji – Alfa Banku, który rzekomo chciał odkupić od PKO BP bank ukraiński. Do transakcji nie doszło ze względu na zaangażowanie rosyjskich służb. Morawiecki kwituje rozmowę, że wszystkie są pod kontrolą służb, również te należące do oligarchów.

Obecny premier uważał, że Donald Tusk będzie miał z OFE duże problemy:

Donald się nie zauważy, jak będzie, wiesz, miał bardzo poważny problem, nie. I tak jeździsz po tym świecie, tak się zastanawiasz, wiesz, gdzie jest ta różnica, poza tym, że oczywiście trzysta lat temu daliśmy dupy i zamiast mieć porządnie Oświecenie […] to się bawiliśmy w jakieś tam liberum veto, demokracje szlacheckie i tak dalej

– mówił.

Morawiecki chwalił działania takich przywódców jak Merkel,Sarkozy, Hollande. Jego zdaniem, oczekiwania społeczeństw zostały mocno rozbudzone. Oto jakie proponuje rozwiązanie:

Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa… Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie.  […] Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.

[…] My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania. […] To dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę. […] Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota.

Kiedy Matuszewska dodaje, że „przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej”, Morawiecki odpowiada:

Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut

Morawiecki wymienia również swoje spostrzeżenia na temat gospodarki światowej po wizytach w wielkich instytucjach światowych:

Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz oczywiście o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości… Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo- i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd […] Nie dokonują pewnej redystrybucji tego

Obecny premier wyraża także swoje zdanie na temat imigracji – jego zdaniem boom demograficzny w Afryce doprowadzi do zalewu Europy. Na słowa Matuszewskiej, że ,,kiedyś przypłyną”, podkreśla:

No ku***. Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iphony pokażą im: tu żyje się tak, a tu tak. I co my zrobimy, jak flotylla tratw ku***, nawet tam z północy Afryki, będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz.

Podczas rozmowy wspomniano również o Radosławie Sikorskim.  Oto wymowny fragment rozmowy:

Kilian: On jest klasycznym przykładem gościa, który nie ma czegoś takiego jak kręgosłup. W jego ciele nie stwierdzono. On ma urządzenie, które stoi w pionie i to wszystko.

Morawiecki: Natomiast ma pełną elastyczność zachowania.

Kilian: No nie, no loda każdemu zrobi. Tam nie ma…

Morawiecki: Nie tylko Niemcom.

Kilian: Nie ma w ogóle o czym o czym gadać, daj spokój….

Więcej o nagraniu na temat Radosława Sikorskiego na stronie Prawda Obiektywna

nagrania audio na Onet.pl

(8210)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Co to ma znaczyć? O opłacalności wojny… niech kredyty zaciągnięte na tzw dług publiczny przez wszystkie rządy po 89 spłacają Ci którzy tą Polskę okradli.. A nie rozpętamy wojnę i pozbędziemy się długów, fikcyjnych.. życia ludzkiego nie wolno przeliczać na pieniądze, dramat, w jakim kraju ja żyję

  2. W pierwszej cześci MM powiedział, że społeczeństwa bogatego Zachodu i Północy, pomimo swego bogactwa, żyją na kredyt, i że kiedyś ten kredyt trzeba będzie spłacić, zaciskając pasa. A że ludzie dobrowolnie nie zacisną pasa, bo nie rozumieją tej konieczności, to pewnie zmusi ich do tego wojna, która przywraca ludziom wlasciwy pogląd na to co jest ważne a co nie, a także brutalnie otwiera oczy na fakt że ZA WSZYSTKO TRZEBA PŁACIĆ i że nie istnieje darmowa edukacja i służba zdrowia. A w drugiej części MM powiedział, że jeśli nie podzielimy się z ubogim Południem naszym bogactwem – czyli nie pomożemy im na miejscu – to ubogie Południe przypłynie na tratwach i sobie to bogactwo weźmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.