Portal informacyjno-historyczny

Odpowiedź historyków na kłamliwy tekst Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

w Żołnierze Wyklęci


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Rafał Gaweł na stronie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił wpis pod sugestywnym tytułem ,,Człowiek, który zamordował dwoje dzieci, jest polskim bohaterem, odznaczonym przez prezydenta”. Gaweł w tekście formułuje oskarżenie wobec Kazimierza Kamieńskiego ,,Huzara”. Zwróciliśmy się do IPN z prośbą o komentarz. Poniżej treść odpowiedzi.

Rafał Gaweł w swym internetowym tekście twierdzi, że kpt. Kazimierz Kamieński „Huzar” „zamordował dwoje dzieci” i za to „został odznaczony przez Prezydenta”. Cóż, powiadają, że kłamstwa najskuteczniej buduje się, wykorzystując do tego celu elementy prawdy. I takim kłamcą, świadomie zniesławiającym dzielnego człowieka jakim był Kazimierz Kamieński, jest właśnie Rafał Gaweł.

Przypomnijmy, że kpt. Kazimierz Kamieński „Huzar” został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP nie za to, że kogoś zabił, lecz za to, że od 1939 do 1952 roku nieprzerwanie przez 13 lat, w konspiracji i partyzantce, walczył o niepodległość Polski. Walczył z obydwoma wrogami wolności naszego Kraju i za tę walkę został zamordowany przez komunistów.

Rafał Gaweł powołując się na artykuł Anny Pyżewskiej z Białostockiego Oddziału IPN świadomie dopuszcza się manipulacji. Skoro zna artykuł Pyżewskiej, z pewnością zna też i odpowiedź na ten artykuł, opublikowaną przez Kazimierza Krajewskiego i Tomasza Łabuszewskiego w Biuletynie IPN (nr 1-2/2006) oraz dalszą polemikę w tejże sprawie, toczącą się na łamach wspomnianego już periodyku.

Krajewski i Łabuszewski wyjaśnili tam okoliczności zdarzenia w Sokołach, w wyniku którego straciło życie siedmioro Żydów, w tym niestety – także nieletni. Autorzy polemiki wyjaśnili tam przejrzyście, że nikt nie zamierzał zabijać dzieci, a partyzancki patrol przybył do miasteczka Sokoły, aby wykonać wyrok na czterech współpracownikach NKWD, którymi byli Żydzi. W zamieszkałym przez nich domu odbywało się wówczas zebranie tzw. „demokratów” – Żydów. Gdy wykonawca o pseudonimie „Pazur” wszedł do izby, któryś z Żydów przewrócił lampę naftową. Partyzant podjął błędną decyzję – w ciemnościach otworzył ogień z pistoletu maszynowego, zabijając oprócz skazanych także przypadkowe osoby. „Huzara” w ogóle nie było w miejscu tego zdarzenia, a strzelającym był wspomniany „Pazur”. Co więcej, partyzant ten wykonywał rozkaz wydany nie przez „Huzara”, a przez Komendę Obwodu AK-AKO Wysokie Mazowieckie. Jak zatem Rafał Gaweł może nazywać Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” mordercą?

Rafał Gaweł pisze, że „nie zgadza się na taką Polskę”, w której bohaterami są ludzie tacy jak Kazimierz Kamieński „Huzar”. My zaś nie godzimy się na taką Polskę, w której bohaterowie walki o niepodległość tacy jak „Huzar” – są bezkarnie znieważani przez paszkwilantów takich jak Rafał Gaweł.

Wzywamy Rafała Gawła do przeproszenia rodziny ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz rodziny ś.p. Kazimierza Kamieńskiego za moralną krzywdę, jaką wyrządził im, publikując w internecie tekst zawierający świadomie sformułowane kłamstwa.

Kazimierz Krajewski
Tomasz Łabuszewski

Poniżej tekst Gawła:

kh

(3825)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Takich jak rafał gaweł nie należy wzywać do przeprosin….takich jak ten szczyl…należy lać w mordę i polewać zimną wodą.Parch gaweł winien wynieść sie do swoich,którzy mordowali polskich patriotów a nie pluć na bohaterów i pouczać polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę