O tym w Platformie Obywatelskiej teraz nie pamiętają. Najważniejsi politycy PO byli ,,misiewiczami”…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

O Bartłomieju Misiewiczu jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Najwięcej hałasu wokół sprawy doradcy Antoniego Macierewicza robi opozycja rządu Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie Platformy Obywatelskiej mają krótką pamięć. O „swoich misiewiczach” zapomnieli, chociaż niektórzy są teraz wiodącymi postaciami. Internauci przypominają najważniejsze postaci.

Sprawa Bartłomieja Misiewicza i otrzymania przez niego stanowiska w Polskiej Grupie Zbrojeniowej zdenerwowała nawet Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS po ujawnieniu faktu, że Misiewicz trafił do PGZ i otrzymał wielką pensję, doprowadził do jego szybkiego odwołania. Dodatkowo Misiewicz stracił członkostwo w PiS. Prezes zareagował szybko i stanowczo na nadużycia w tej sprawie.

Zupełnie inaczej działali szefowie Platformy Obywatelskiej, gdy za ich rządów dochodziło do „dziwnych” wyborów na ważne stanowiska. Przykładów nie brakuje.

Jak przypomina Niewygodne.info.pl, w Ministerstwie Spraw Zagranicznych dowodzonym przez Radosława Sikorskiego pracowała Maya Rostowska, córka Jacka Vincent-Rostowskiego. 23-letnia dziewczyna w 2010 roku bez zawodowego doświadczenia dostała posadę doradcy ministra. Bez żadnego konkursu. Wówczas nikt w rządzie PO nie widział w tym nic niestosownego, a sprawa była co najmniej tak samo dyskusyjna, jak ta z Misiewiczem.

Wcześniej „misiewiczami” byli też najważniejsi obecnie politycy Platformy Obywatelskiej. Na Twitterze przypomniano, że Grzegorz Schetyna ważną funkcję objął w wieku 27 lat. Był dobrze rokującym członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Czy bycie działaczem NZS i ukończenie studiów były wystarczającą kwalifikacją? Można sobie wyobrazić medialną wrzawę, gdyby podobną funkcję objął Misiewicz.

Szybko w górę szedł też inny członek KLD Tomasz Siemoniak. O sprawie przypomina serwis TV48. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej już w wieku 29 lat został dyrektorem TVP 1, chociaż telewizję znał tylko… z telewizji. Po dwóch latach zdobywania doświadczenia z mediami przeszedł do Ministerstwa Obrony Narodowej. Także na dyrektorski stołek. W Biurze Prasy i Informacji. Już później, gdy był wiceprezydentem Warszawy, doszło do zastanawiającej sytuacji. „Gazeta Wyborcza” w 2001 roku donosiła, że Siemoniak miał mieszkanie w spółdzielni Dembud, która…

Dembud to spółdzielnia wyjątkowa: prezes jest radnym w warszawskiej gminie Centrum, w której inwestuje. Spółdzielnia wygrywa przetargi na grunty, choć nie zawsze płaci najwięcej. Po umiarkowanych cenach sprzedaje wytworne mieszkania. Dembud upodobali sobie znani politycy, popularni aktorzy, wysocy urzędnicy

– można było przeczytać w „GW”. Dziennikarze informowali, że Dembud mógł dużo: kupować po okazyjnych cenach gruntów i ekspresowo dostawać informację o zmianie planów zagospodarowania.

Przykłady można mnożyć. Wprost informował w 2010 r.:

Pełniący funkcję asystenta ministra Radosława Sikorskiego – Maciej Zegarski – podczas pobytu w Afganistanie zrobił sobie zdjęcie w stringach na głowie! Robił to w godzinach pracy. – To była chwila oddechu w śmigłowcu. Dowcipna sytuacja w ciągu kilku stresujących dni. Czy było w tym coś niestosownego? – dziwił się Maciej Zegarski.

Jak widać obecna opozycja także miała swoich „misiewiczów”. Wówczas jej to jednak nie przeszkadzało, a teraz Schetyna i Siemoniak krzyczą najgłośniej…

(25386)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.