Norman Finkelstein w wywiadzie dla polskiej gazety wyjaśnia przyczyny niechęci Żydów do Polaków: ,,To instynkt, odruch kulturowy”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prof. Norman Finkelstein, którego sylwetkę prezentowaliśmy TUTAJ, udzielił wywiadu ,,Super Expressowi”. Mówi m.in. o postrzeganiu Polaków przez Żydów.

Twierdzi, że wizerunek Polaków w oczach Żydów, zaróno w Izraelu, jak i w USA, jest ,,kiepski”.

u wielu Żydów pojawia się taka niechęć, a niekiedy nawet nienawiść wobec Polski czy Polaków

– mówi, zaznaczając, że nasz naród nie jest wyjątkiem. Choć między Polakami a Niemcami jest zasadnicza różnica:

Nienawiść wobec Niemców jest „nienawiścią wobec równych sobie”. Niemcy uchodzą w oczach dużej części Żydów za przedstawicieli kultury, która intelektualnie im imponuje. Wielu Żydów, którzy wyjechali z Niemiec przed Holokaustem, miało do Niemiec sentyment.

Tymczasem Polska nie imponuje.

to niechęć wynikająca z wyraźnego poczucia wyższości. Polaków uważają za głupszych, niekulturalnych […] Niechęć do Polaków jest wśród Żydów instynktowna. . To taki odruch kulturowy. Niechęć do Niemców jest nabyta w wyniku Holokaustu, olbrzymiej zbrodni. To była niechęć bardziej „rozumowa” i logiczna, wcześniej był podziw.

– mówi. Sam nie jest zwolennikiem ustawy o IPN, twierdząc, że podobne regulacje odnoszą skutek przeciwny od zamierzonego. Dodaje jednak, że reakcja polityków w Izraelu to był ,,teatr”. Ich stanowisko było pragmatyczne, antysemityzm u innych im nie przeszkadza. To, co się liczy, to interes państwa Izrael.

Przecież politycy z Izraela spotykają się bez oporu z różnej maści antysemitami!

– podkreśla i podaje inny przykład: obarczanie Arabów odpowiedzialnością za Holokaust. Benjamin Netanjahu mówił, że to nie Hitler, ale mufti Jerozolimy wpadł na pomysł zagłady Żydów (więcej TUTAJ).

Dodatkowym argumentem pokazującym paradoks sytuacji jest fakt, że to Izrael ,, jest mistrzem świata w cenzurze i ograniczaniu dyskusji na tematy, które są dla tamtejszego rządu niewygodne”.

źródło: Super Express

(2522)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.