Portal informacyjno-historyczny

Nieznane nagranie: propagandowy filmik pokazujący, jak Niemcy niszczą Warszawę i pacyfikują ludność. W rytm triumfalnej muzyki [WIDEO]

w Archiwalne nagrania/II wojna światowa

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na niemieckim profilu Facebook „World War 2: The Lost Footage” pojawiło się nagranie pokazujące nieznane sceny z Powstania Warszawskiego. Widzimy, jak niemieccy żołnierze niszczą Warszawę i pacyfikują mieszkańców.

Film został zrealizowany przez niemiecką wytwórnię filmową Universum Film AG (UFA), propagandową tubę nazistów.

Najpopularniejszy komentarz pod tekstem został napisany przez internautę z USA.

– wspaniały pokaz odwagi i determinacji narodu, który nigdy nie zaakceptował niemieckiej kontroli (an amazing show of bravery and resolve on a people that never accepted German control)

Szacuje się, że w trakcie Powstania śmierć poniosło 150–200 tys. cywilów, a ok. 600–650 tys. cywilów wypędzonych z Warszawy i okolic (z czego ok. 150 tys. wywiezionych na roboty przymusowe lub do obozów koncentracyjnych).

(7532)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Archiwalne nagrania

Idź na górę