Portal informacyjno-historyczny

Będzie powtórka z 13 grudnia 1981 roku? „Celem planowanego zamachu stanu jest powrót PO”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czy w Polsce może dojść do wydarzeń podobnych do tych, które miały miejsce 13 grudnia 1981 roku? Stanisław Michalkiewicz w wydawanym w Toronto „Gońcu” ostrzega, że szykowany jest krwawy zamach stanu.

Felietonista „Gońca” w swoim tekście „Nadchodzi bój ostatni” sugeruje, że w Polsce może zostać podjęta zbrojna próba obalenia rządu.

Celem tego zamachu stanu ma być powrót na pozycję lidera sceny politycznej ekspozytury Stronnictwa Pruskiego w postaci Platformy Obywatelskiej

– napisał Michalkiewicz. Jego zdaniem przygotowywana jest akcja podobna do tej z 13 grudnia 1981 roku, gdy wprowadzono stan wojenny.

Według Michalkiewicza zapowiedzią zamachu jest wypowiedź byłego Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, który miał stwierdzić, że wojsko się buntuje. Symptomem ma być też ostatnia aktywność generała Romana Polko w krytyce ministra Antoniego Macierewicza. Polko miał już sugerować, że generałowie, którzy odeszli z armii już za rządów PiS, są sfrustrowani i gotowi do działania.

Mnożą się bowiem zwiastuny kolejnej kombinacji operacyjnej, która tym razem będzie chyba przygotowana staranniej, z mniejszym wykorzystaniem głupich cywilów

– napisał Michalkiewicz, odwołując się do prób obalenia rządu za pomocą Nowoczesnej Petru („agentura środowiska byłych funkcjonariuszy wojskowej bezpieki z czasów PRL”), europejskiego „Porozumienia Liberałów i Demokratów Na Rzecz Europy” i KOD.

(4817)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę