fot. domena publiczna

Nieoczekiwane wsparcie ze strony Brytyjczyków. Pomogą Polsce odzyskać reparacje wojenne? Przypominamy wymowny przykład Włochów, którzy też walczyli o odszkodowania (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zespół ds. reparacji poinformował, że trwa przygotowywanie szczegółowego raportu na temat polskich strat wojennych. Jednocześnie członkowie zespołu pokazują, że inne kraje zdołały wywalczyć w sądzie wysokie odszkodowania, mimo że straty w porównaniu z poniesionymi przez Polskę, były relatywnie małe. Zespół liczy także na wsparcie Brytyjczyków.

Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że raport zostanie szczegółowo przygotowany i opublikowany na stronie internetowej. Wartość reparacji to 850 miliardów dolarów, tj. 3 biliony złotych, czyli kwota wysokości półtorarocznego polskiego produktu narodowego brutto.

Aby uzyskać taką kwotę, potrzebne jest międzynarodowe wsparcie. Takie deklarują posłowie z Wielkiej Brytanii.

poseł Krawczyński, przewodniczący grupy przyjaźni polsko-brytyjskiej, informował nas o przeprowadzeniu takiej akcji wśród brytyjskich posłów. Wówczas 20 brytyjskich deputowanych podpisało się z takim apelem, listem wspierającym polskie starania dotyczące reparacji

– wyjaśnił Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS. Z kolei Paweł Kamiński wskazał, że włoski sąd uznał, że Niemcy powinny wypłacić odszkodowanie w wysokości 6,6 mln euro za zabójstwo 128 cywilów. To mniej więcej tyle, ile ginęło osób w pacyfikowanej przez Niemców polskiej wiosce. A takich były setki…

źródło: TV Trwam

(2051)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.