Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / MarekZielinski / Pixabay

Dziennikarz ujawnia: ,,Organizacje żydowskie od 15 lat zbierają informacje o polskich nieruchomościach. Teraz tylko usiąść i podliczyć domy i parcele”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprawą roszczeń żydowskich wiele osób żyje od kilku miesięcy. Ale temat zainteresowanym jest znany od wielu lat. Witold Gadowski informuje, że organizacje żydowskie już co najmniej od 15 lat prowadzą inwentaryzację nieruchomości w Polsce.

Dziennikarz podzielił się swoimi informacjami na Facebooku. Napisał m.in.:

Oni zbierali te informacje przynajmniej od ostatnich 15 lat. Zaczęło się to za czasów gdy szefem warszawskiego biura Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie był Jerzy Halbersztadt (współtwórca Muzeum Historii Żydów Polskich, członek B’nai B’rith).

Gadowski podaje, że Halbersztadt ,,podpisał umowy z wszystkimi Archiwami Państwowymi w Polsce na kwerendy i skanowanie WSZYSTKICH akt archiwalnych dotyczących historii i zagłady Żydów”.

Dziennikarz podkreśla:

WSZYSTKICH. Także tych związanych ze spisami nieruchomości żydowskich tzw. opuszczonych po II wojnie, które robiły na swoje potrzeby wszystkie miasta i gminy na polecenie starostw powiatowych. Polskie Archiwa Państwowe już same tę robotę wykonały. Nic już nie musimy udostępniać. Oni już wszystko mają w Waszyngtonie. Teraz tylko usiąść i podliczyć domy i parcele

Gadowski uważa, że jego informacje można łatwo zidentyfikować.

Zadzwońcie do jakiegokolwiek dużego archiwum w Polsce. Polecam Kraków, Warszawa, Łódź, Lublin… i zapytajcie czy warszawskie biuro Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie mikrofilmowało akta dotyczące Żydów (w tym nieruchomości opuszczonych, akt niemieckich urzędów powierniczych) w ostatnich 15 latach? Zadzwońcie do warszawskiego biura USHMM i zapytajcie czy mikrofilmowali takie akta?

– pisze.

(2022)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Bardzo dobrze, nieruchomości muszą wrócić do macierzy, gdyby nie łaska narodu wybranego, Polacy pewnie dalej żyliby w lepiankach i prowadzili handel wymienny, gdyby nie religia którą wymyślił naród wybrany, pewnie dalej czcilibyście drzewa i strumyki, teraz czas oddać to co nasze, oddajcie nam także wasze banki i firmy, my potrafimy zarządzać, zrobimy tutaj eldorado jak w Finlandii albo Irlandii, macie duży potencjał, odrzućcie narodowskie poglądy, powitajcie nowy świat, my poprowadzimy was do bogactwa lepiej, wy potraficie się tylko między sobą kłócić i bić, najgorszym wrogiem Polaków, są inni Polacy, chcemy braterstwa, jak w 20 leciu międzywojennym, przyjmijcie Żydów z Izraela, a wtedy wasze ziemie będą nietykalne, tak przez Niemców jak i Rosjan, pomożemy wam odzyskać Lwów i Stanisławów, i przywieziemy nasz arsenał z Izraela, macie tu sporo miejsca, naród polski i żydowski może razem stworzyć najpotężniejsze państwo polskie, musicie się tylko wyzbyć narodowskich poglądów, i socjalistycznej mentalności, państwo wam nic nie da, musicie na to zapracować, nie zapracujecie kłócąc się i leżąc oparci o stanowisko pracy, do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę