Niemieckie media: neonazistowskie polowanie na uchodźców. Są ciężko ranni

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje niemiecki „Bild”, w Dreźnie doszło do brutalnego pobicia uchodźców. Ofiary są ciężko ranne. Jak podaje tabloid, sprawcami są „chuligani Dynama Drezno”.

W prasowej notce opublikowanej przez policję czytamy, że doszło do sprzeczki mężczyzn pochodzących z północnej Afryki, Wtedy do akcji wkroczyła grupa gospodarzy, która rozwiązała konflikt.

„Bild” jednak zastanawia się, co tak naprawdę stało w Dreźnie. Gazeta rozmawiała z jedną z ofiar – Birhatem K. (23 l.), który spędzał wieczór z grupką pięciu przyjaciół. Krótko po północy robił własnie zdjęcia rozświetlonej promenady, ale chwilę później jego zdjęcia przedstawiały już zakrwawionych kolegów: jeden z nich leży na ziemi, inny zwija się z bólu.

– Zostaliśmy zaatakowani od tyłu, rzucili się na nas z pięściami. Jeden z kolegów do dziś leży w szpitalu

– opowiada jedna z ofiar zajścia, do którego doszło w niedzielę.

dr2

Poszkodowani pochodzą z północnego Iraku (choć policja twierdzi, że chodzi o północną Afrykę), z którego uciekli w marcu 2015 roku. Skłonił ich do tego terror zaprowadzony przez ISIS.

– Moja wioska została zniszczona, wiele osób wypędzono, inne zginęły

– opowiada Birhat.

Sam mężczyzna jest jazydem, których dżihadyści szczególnie prześladują jako niewiernych.

– Przybyłem do Niemiec, aby znaleźć spokój, ale zostałem napadnięty przez nazistów

– przyznał.

dr3

Rzecznik policji Kathleen Doetsch mówi, że bez wątpienia był to atak na tle narodowościowym, a napastnicy nosili charakterystyczne dla kibiców piłkarskich stroje w barwach Dynama Drezno.

„Bild” nazywa fanów Dynama skrajną prawicą i wylicza liczne akty chuligańskie z przeszłości, których się dopuścili.

W raporcie policji czytamy, że bilans zajścia to: sześciu uchodźców doznało obrażeń, a trzech mężczyzn zostało zatrzymanych jako potencjalni sprawcy zajścia. Trwa śledztwo celem ustalenia przebiegu zdarzeń.

źródło: Bild

(12581)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

10 komentarzy

  1. oj tam oj tam parę siniaków nikomu nie zaszkodziło, nie wolno się po zmroku włóczyć, ot co!

  2. to na 100 % skrajni lewacy z niemieckiej ATIFY w Polsce tez byli zapraszani przez postkokomuchow-złodzieji na marsz niepodległosci by robic burdy

  3. Zastanawia mnie ta słoma , na której leżą . I tylko mogę wyciągnąć jeden wniosek zdjęcia jak zawsze sfabrykowane

  4. Czemu nie pokażcie zdjęć z zamachów muzułmanów? Zajść w których muzułmanie napadają i zabijają ludzi na ulicach? zdjęć gdzie chrześcijanie są paleni żywcem, a głowy niewinnych ludzi obcinanie i wieszanie na płotach? Czemu nie ma zdjęć setki dzieci rozczelanych przez muzułmanów z o okrzykiem Allah akbar. Czemu Wy pokojowi muzułmanie nie zaczniecie walczyć z tymi „złymi” muzułmanami? Czemu nie pokażcie im że nie chcecie ich w Europie i w waszym domu? Czemu nie walczycie z nimi? Czemu tylko chcecie a nie dajecie nic od siebie?

  5. oj biedni muzułmani, tylko pobili i zgwałcili kilka kobiet,a z taką nienawiścią się spotkali…

  6. Ciekawe, że jak oni atakują, biją, gwałcą itp. nie mówi się o nazistowskich atakach, tylko o ich „kulturze”. Teraz objawiła sie „kultura” miejscowej ludności, mającej dość tego bydła. I dziwię się, że tak późno. Czego spodziewa sie Makrela? Że Niemcy dadzą się zastraszyć we własnym kraju, czy schowają się w piwnicach, czy że z niego wyjadą?

  7. Jazydźi to nie muzumanie to po pierwsze po drugie fakt ze chodzenie dziś po mieście w Niemczech jest niebezpieczne trzy kiedyś na Polaków nazole tez robili ustawki w latach 90.Fakt ze oni na czole nie maja wymalowanej religi nie można ich odróżnić od muzlimow

  8. bild jak zwykle wyolbrzymia , a barany muzumańskie robią z siebie poszkodowanych szkoda ze nie widzą swoich wad kozo…cy, pajace mocni w grupie teraz karta się odwróciła bravo Drezno , scierwa niby szukają pomocy a w rzeczewistości jest inaczej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.