Portal informacyjno-historyczny

Niemiecka prasa stawia ultimatum. Dziennikarz nie może uwierzyć. ,,Albo koniec z Polską jako państwem narodu polskiego, albo precz ze zjednoczonej Europy”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Po tym, jak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzucił skargę Węgier i Słowacji na przymus relokacji uchodźców, niemiecka prasa odtrąbiła sukces. Węgrzy uważają, że decyzja jest oburzająca, natomiast „Frankfurter Allgemeine Zeitung” obwieszcza, że to ,,brak zrozumienia istoty Unii Europejskiej”.

„Nürnberger Nachrichten” apeluje o dalsze wywieranie nacisku na kraje Grupy Wyszehradzkiej.

Co jest potrzebne, to ostrożne otwieranie Europy Wschodniej na uchodźców. Polityczne i społeczne. Bruksela dalej musi wywierać presję polityczną, by w ogóle możliwa była przemiana społeczna

– cytuje „Nürnberger Nachrichten” serwis Deutsche Welle.

„Lübecker Nachrichten” podkreśla, że ,,węgierski rząd może i musi zapłacić wysoką cenę”.

Europa pozostanie tylko wtedy wiarygodna, jeśli będzie w tej kwestii tak samo konsekwentnie postępowała z Węgrami i Polską jak z Grecją w ratowaniu euro

– czytamy.

„Reutlinger General-Anzeiger“ uważa, że Polska i Węgry powinny ponieść karę.

muszą się nastawić na cięcia dotacji z unijnych programów lub kary pieniężne. Jeśli Orban zastanowiłby się, doszedłby do wniosku, że przyjęcie uchodźców finansowo jest bardziej korzystne niż cięcia dotacji

– pisze dziennik, który dodaje, że antyunijny kurs Węgier rozsadził Grupę Wyszehradzką.

„Märkische Oderzeitung” ubolewa, że ,,w niektórych państwach bloku wschodniego ludność ciągle jeszcze jest homogeniczna i jest bardzo mało ludzi, którzy mają cudzoziemskie korzenie”.

„Sueddeutsche Zeitung” każe odpowiedzieć rządom na pytanie, ,,czy jeszcze pasują do Europy”. Jednocześnie bagatelizuje zagrożenie terroryzmem.

Czy Europa ma odtrącić setki tysięcy ludzi poszukujących pomocy po to, aby trzymać na dystans potencjalnych terrorystów?

– pyta.

Stefan Ulrich na łamach „Sueddeutsche Zeitung” pisze wprost:

Jeśli o to chodzi, powinni oni natychmiast opuścić Unię Europejską. Europa i jej państwa stają się coraz bardziej różnorodne. Kto tego nie chce, musi się wymeldować z Unii i się izolować

Te słowa spotkały się z ostrymi komentarzami w polskich mediach. Jacek Karnowski (wPolityce.pl) pisał:

13 lat po wejściu do Unii słyszymy komunikat: albo koniec z Polską jako państwem narodu polskiego, albo precz ze zjednoczonej Europy. Czy w roku 2004, gdy wchodziliśmy do Unii, ktoś wyobrażał sobie tak straszliwe dictum? To jest jednak niebywała. Ale jednocześnie sytuacja staje się jasna.

źródło: Deutsche Welle

(25666)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Strategia ustalona w 2000 roku, już wówczas był przewidziany projekt syria, i zalew europy tzw. Uchodźcami. Jak zwykle retoryka porusza emocje, czyży unia zapimniała ilu przyjęliśmy w czasie wojny rosyjsko ukraińskiej uchodźców z Ukrainy? Owszem zapomniała. A czy myślała o uchodźcach podczas wojny w iraku, libii? Nie myślała. A czemu nie myślała? Bo akurat takiego myślenia nie zaplanowali banksterzy. Poprawność polityczna sowicie opłacana przez arabię i nie tylko. Kto na tym bije interes!!? A kto w interesach jest mistrzem!? Żydzi. I to obstawiam. Ale wy ciągle usłyszycie, że trzeba pomóc poszkodowanym w wojnie, o Ukrainie już UE nie myśli choć ta wojna spowodowana właśnie przez UE. Słyszycie tylko to co ktoś sprytnie zaplanował, by utłuc na tym swój super biznes.

  2. To niech nas wyrzucą. Bezpieczeństwo ważniejsze od unijnych pieniędzy. A jak przestaniemy wplacache skladki do unii, to i tak wyjdziemy na swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę