Portal informacyjno-historyczny

Niemcy w szoku. Trump nie tylko nie uścisnął dłoni Merkel, ale również wręczył jej rachunek. Na prawie 400 mld dolarów zaległości!

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Spotkanie Angeli Merkel z Donaldem Trumpem relacjonowane było pod kątem pamiętnego gestu prezydenta USA, który zignorował chęć uściśnięcia dłoni kanclerz Niemiec. Ale okazuje się, że najważniejsza kwestia dotyczyła ekonomii.

Zdaniem brytyjskiej prasy, Trump zażądał spłaty ok 400 mld dolarów, które jego zdaniem Niemcy są winne NATO. Prezydent USA tłumaczy to tym, że wszyscy członkowie Paktu powinni w równym stopniu finansować jego istnienie.

– Wiele krajów zalega z ogromnymi sumami za lata ubiegłe i to jest bardzo nieuczciwe w stosunku do USA. Te kraje muszą zapłacić to, z czym zalegają

– wyjaśnił Trump.

The Times of London informuje, że na ogólnikach się nie skończyło. Prezydent zażądał 374 mld dolarów, czyli kwoty, która uzbierała się od 2002 roku. Dokument z zapisaną sumą został wręczony podczas prywatnej części spotkania.

Strona niemiecka nazwała ruch Trumpa prowokacją. – Pomysł wysuwania takich nieuzasadnionych roszczeń to nic innego jak próba zastraszenia drugiej strony – mówił jeden z ministrów. – Ale nasza kanclerz spokojnie to przyjęła.

Biały Dom oficjalnie zaprzecza, tymczasem media informują, że podobne rachunki będą wystawione innym krajom, które dotychczas nie płaciły wymaganych 2 procent PKB.

Ile kraje przeznaczają na obronność? Więcej poniżej:

Polska ,,zieloną wyspą” wśród członków NATO, które dotrzymują zobowiązań. Trump grozi reszcie krajów

(15345)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę