Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia

Niemcy w szoku. Ogłoszono właśnie ranking krajów, które najczęściej łamią unijne zasady. Liderem wcale nie jest Polska

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecki dziennik Handelsblatt informuje, że państwem, które najczęściej łamie zasady unijne, są … Niemcy. – Żaden inny kraj nie poucza innych tak, jak to robią Niemcy, ale co zawstydzające, to rząd Angeli Merkel najczęściej dopuszcza się łamania europejskich regulacji – pisze na łamach międzynarodowego wydania Martin Greive.

Dziennikarz przypomina połajanki, które musiały znosić mniejsze kraje jak np. Grecja, które Niemcy oskarżały o niewywiązywanie się z unijnych zobowiązań.

– Lekarzu, lecz się sam

– podsumowuje ironicznie, cytując najnowsze dane. Niemieckie ministerstwo gospodarki ujawnia, że rząd Angeli Merkel ma na sumieniu co najmniej 74 sprawy, w których stwierdzono niewłaściwą bądź spóźnioną implementację prawa unijnego.

Już nie jesteśmy prymusami, jesteśmy na szarym końcu

– powiedział polityk Zielonych Markus Tressel. Obecne dane pokazują wzrost o 20 procent w porównaniu z 2012 r. Media zwracają uwagę, że Niemcy szczególnie zaniedbały dwie dziedziny: ochronę środowiska i transport. Naruszenie ustawodawstwa UE obejmuje m.in. zatrucie powietrza, hałas, ochronę przeciwpożarową, jakość wód.

Polska znajduje się na 7. miejscu i została wyprzedzona przez m.in. Francję i Belgię.

źródło: Handelsblatt

(25718)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Niemcy w szoku? w szoku powinny byc te unijne kanalie , ktore tak chetnie pluja na Polske, no wiecie te ideologiczne czerwone swinie, na tych najwyzszych stolkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę