Portal informacyjno-historyczny

Niemal cały Sejm był za uchwałą ws. oddania hołdu ofiarom ludobójstwa na Wołyniu. Z kilkoma wyjątkami… [lista]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sejm przyjął uchwałę ws. oddania hołdu ofiarom ludobójstwa na Wołyniu. Za było 432 posłów. 10 posłów wstrzymało się od głosu. Sprzeciw do przyjęcia uchwały przez aklamację zgłosił poseł Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.

Wstrzymało się siedem osób z Nowoczesnej i trzy z Platformy Obywatelskiej.

Z Nowoczesnej wstrzymało się 7 posłów:

Jerzy Meysztowicz, Ewa Lieder, Katarzyna Lubnauer, Monika Rosa, Krzytof Mieszkowski, Joanna Scheuring-Wielgus, Adam Szłapka

Z Platformy Obywatelskiej 3:

Marian Zembala, Janusz Cichoń i Marcin Święcicki.

Zdaniem Mieszkowskiego, za sprawą takiej uchwały dojdzie do bałkanizacji stosunków dwustronnych z Ukrainą, a o tym, czy to jest ludobójstwo powinni zdecydować „sędziowie z Hagi”.

Jak informuje Wprost:

Wykreślono między innymi sformułowanie o „bratobójczych” walkach, co zdaniem części posłów rozmywało winę sprawców ludobójstwa. Odrzucono także wniosek .Nowoczesnej, by z nazwy dnia pamięci usunąć słowo „ludobójstwo” i zastąpić je „rzezią wołyńską”.

meyszterowiczZgodnie z biogramem zamieszczonym na Wikipedii, Jerzy Meysztowicz to były wicewojewoda krakowski i małopolski. Działał w Unii Demokratycznej i następnie w Unii Wolności, był m.in. członkiem zarządu tej partii. W 1998 pełnił funkcję wicewojewody krakowskiego, następnie (do 2001) I wicewojewody małopolskiego. Od 2005 zasiadał we władzach krajowych i regionalnych Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Kilkakrotnie bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych. W 2008 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W 2015 zaangażował się w działalność ugrupowania Nowoczesna.

 

źródło: Niezalezna.pl

(10563)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Ta dziesiątka, obrzydliwa, parszywa i nikczemna , dała wyraz NIE POLSKOŚCI oraz IGNORANCJI dla niewinnych ofiar ludobójstwa !!! Ten skład POWINIEN ZNIKNĄĆ ze sceny politycznej. JA SIĘ NIE ZGADZAM NA UTRZYMYWANIE Z MOICH PODATKÓW TYCH NIKCZEMNYCH ZDRAJCÓW !!!!!!!!!!!!!!!! OBRZYDLIWE MONSTRA !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę