Portal informacyjno-historyczny

Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie. Nikt nie odkrył jeszcze tajemnicy tego lasu w Polsce. Sprawie postanowili przyjrzeć się Amerykanie [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To miejsce w Polsce jest ewenementem na skalę światową. Krzywy Las koło Gryfina stanowi trudną do wytłumaczenia zagadkę. Teorii nie brakuje. Sprawę postanowił zbadać amerykański New York Times, który opisał miejsce.

W tym sosnowym lesie drzewa rosną wbrew prawom natury. Ich pnie zakrzywiają się pod kątem prostym w kierunku północnym, tworząc „brzuchy” lub kształty przypominające literę „C”. Hipotez na temat drzew nie brakuje. Nikt jednak nie zdołał odnaleźć dowodów potwierdzającą którąś wersję wydarzeń.

Jedna z teorii mówi, że młode drzewka zostały uszkodzone przez stacjonujące tu w trakcie II wojny światowej czołgi. Druga zakłada natomiast, że drzewka specjalnie uszkodzili ludzie, by w przyszłości łatwiej budować z nich kadzie, beczki czy meble.

Jeśli chodzi o wyjaśnienie tego zjawiska, to nie jest takie proste

– powiedział William Remphrey, emerytowany naukowiec, który zajmował się najróżniejszymi mutacjami drzew.

Twierdzi on, że gdyby przyczyna była genetyczna, to drzewa rosłyby krzywo dalej i nie zakręcały w charakterystyczny sposób. Nie zgadza się też z teorią, że wpływ na taki rozwój miał śnieg, który spadł na sadzonki, bowiem wokół jest grupa „normalnych” drzew. Remphrey skłania się ku hipotezie mówiącej o manipulacji człowieka, ale zaleca ostrożność. Jednocześnie uważa, że północny kierunek wskazywany przez drzewa w Krzywym Lesie to przypadek.

Niezależnie od tego, co spowodowało takie zjawisko koło Gryfina, warto Krzywy Las zobaczyć na własne oczy. To jedna z największych atrakcji przyrodniczych ziemi zachodniopomorskiej i od kilku lat oficjalnie pomnik przyrody. Z Gryfina to tylko 12 kilometrów.

(3557)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę