W Rosji obowiązuje najbardziej surowe antyterrorystyczne prawo na świecie. Ale i ono nie uchroniło od zamachu… [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Poniedziałkowy zamach terrorystyczny w metrze w Sankt Petersburgu pokazał, że ze zdeterminowanymi terrorystami trudno walczyć za pomocą ustaw. Rosjan nie uchroniła nawet specjalna ustawa obowiązująca od kilku lat.

W Rosji od listopada 2013 roku obowiązuje surowe prawo, które w założeniach ma ograniczyć liczbę aktów terrorystycznych. Nakłada ono odpowiedzialność finansową na terrorystę oraz jego bliższą i dalszą rodzinę, a także inne znaczące osoby z otoczenia zamachowców. Sankcje mogą więc dotknąć żonę, matkę, babcię, teściową i wiele innych osób.

Uznanym za winnym pomocy terrorystom lub posiadającym wiedzę o planowanych działaniach grozi do 10 lat wiezięnia i ponad 15 tysięcy dolarów grzywny. Natomiast osoby, które są członkami grup terrorystycznych można zamknąć nawet na 20 lat i nakazać zapłacenie 30 tysięcy dolarów.

Prezydent Władimir Putin podpisał specjalną ustawę, by zapewnić lepsze bezpieczeństwo Rosji. Władze na Kremlu liczyły, że wielkie kary odstraszą zamachowców. Czy jest lepiej niż w Europie Zachodniej? Być może, ale jak pokazał poniedziałkowy atak w metrze w Petersburgu żadne, nawet bardzo surowe prawo, nie powstrzyma zdeterminowanych terrorystów.

(321)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.