,,Neokolonialny niehumanitarny drenaż”. Ekspert demaskuje plan Niemców. ,,Niemcy miałyby chirurga, a Polska radykalizujących się, bezrobotnych mieszkańców gett”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Witold Repetowicz, niezależny dziennikarz i ekspert ds. międzynarodowych, udowadnia, jak tragiczny wpływ na sytuację ludności w Syrii ma masowa imigracja, którą Niemcy wykorzystują dla własnych celów.

Niedawno na Twitterze napisał:

Usłyszane od lekarza w Aleppo: jeśli Niemcy dalej będą kraść nam chirurgów, to ludzie będą tu umierać lub będą masowe amputacje kończyn

Wcześniej na łamach Defence24 opublikował analizę, w której przybliżył mało znany temat. Zwykle kwestia przyjmowania uchodźców jest prezentowana jako akt dobroczynności. Sytuacja w samej Syrii jest odbierana zupełnie inaczej.

Ekspert jest zdania, że ,,plan pozyskania przez Niemcy wykwalifikowanej siły roboczej z ogarniętej wojną Syrii ma charakter wysoce niehumanitarny”.

Wojna stanowiła jedynie pretekst do realizacji projektu wysysania z tych terenów takich osób jak inżynierowie czy lekarze i miało to więcej wspólnego z jakimś koszmarnym neokolonialnym drenażem tych terenów ze specyficznego rodzaju zasobów naturalnych tj. ludzi, aniżeli z jakąkolwiek pomocą. Warto bowiem sobie uświadomić, że wartość wzbogacająca europejski rynek pracy jest równa wartości zubażającej rynek pracy w Syrii czy Iraku. Ci którzy migrowali do Europy nie byli bowiem najbardziej potrzebującymi, najuboższymi, lecz w dużej mierze najbardziej potrzebnymi na miejscu

– pisał i podał przykład z północnej Syrii, gdzie z miejscowego szpitala do Niemiec wyjechał jeden z dwóch chirurgów.

Gdyby wyjechał również drugi to byłby to wyrok śmierci lub kalectwa dla wielu innych, którzy byli za biedni i zbyt niepotrzebni z punktu widzenia niemieckiego rynku pracy, by dostać się do Europy

– podsumował.

Jednocześnie Repetowicz dodaje, że część uchodźców, którzy dostali się do Niemiec, będzie zbędnym ciężarem, co przewidzieli sami Niemcy.

dlatego skłoniły inne państwa do złożenia deklaracji relokacyjnych. To również nie miało nic wspólnego z pomocą humanitarną, gdyż oznaczało traktowanie tych ludzi jako odpad (potencjalnie niebezpieczny), za którego składowanie można nawet zapłacić innemu państwu, takiemu jak np. Polska. […] Niemcy miałyby zatem chirurga a Polska radykalizujących się, bezrobotnych, de facto więźniów obozów dla uchodźców lub mieszkańców gett.

– pisze wprost.

Co oznacza dla Syrii drenowanie z najbardziej aktywnych i wykwalifikowanych ludzi?

prowadzi do pogrążania się tych terenów w biedzie i braku perspektyw, utrudnia odbudowę i w konsekwencji prowadzi do wznowienia konfliktu zbrojnego, walk, prześladowań, a w rezultacie kolejnych migracji

– podsumowuje.

(3369)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.