Nawrócą wiernych na LGBT? Ruszy kontrowersyjna kampania organizowana przez teologów i katolickich publicystów

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje Rzeczpospolita, „teologowie i katoliccy publicyści” zaangażują się w kampanię społeczną, aby zmienić stosunek wiernych do społeczności LGBT.

W całej Polsce pojawi się kilkaset billboardów, na których zobaczymy dwie splecione dłonie – jedna z różańcem, a druga z tęczową opaską. Będzie widniał na nich napis „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Za organizację odpowiada Kampania przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Tolerado oraz Wiara i Tęcza (organizacja chrześcijan – homoseksualistów oraz biseksualistów i osób transpłciowych). W akcję zaangażowane są kluby „Tygodnika Powszechnego”. Patronem jest TP, a także „Znak”, „Więź” i „Kontakt”.

Osoby zaangażowane to publicyści, m.in. naczelna „Znaku” Dominika Kozłowska, Katarzyna Jabłońska i Cezary Gawryś z „Więzi”, Maciej Onyszkiewicz z „Kontaktu” oraz Zuzanna Radzik z „Tygodnika Powszechnego”, a także teolog Halina Bortnowska i psycholog Natalia de Barbaro.

W całej Polsce będą się odbywały debaty, powstanie strona internetowa, a zaangażowani publicyści wezmą udział w nagrywaniu klipu.

Zgodnie z nauczaniem Watykanu osoby LGBT nie są wykluczone z Kościoła. Warto więc znak pokoju wykonywać świadomie także w stosunku do nich

– twierdzi Bortnowska. Marcin Dzierżanowski z Grupy Wiara i Tęcza przypomina, że Franciszek jest pierwszym papieżem, używającym słowa gej. Warto jednak przypomnieć, że jego poprzednik Benedykt XVI był dużo bardziej krytyczny.

– To groźna taktyka, bo kampania może być przez część wiernych odczytywana jako zmiana nastawienia Kościoła do aktów homoseksualnych

– mówi o akcji Tomasz Rzymkowski z ugrupowania poseł Kukiz’15.

źródło: Rzeczpospolita

(680)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.