Portal informacyjno-historyczny

fot. Youtube / Bible Flock Box

Muzułmanin udowadnia, jak papież Franciszek bardzo myli się w sprawie islamu. Oto o czym papież nie mówi wiernym

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

A.Z. Mohamed to muzułmanin urodzony i wychowany na Bliskim Wschodzie. Na portalu Gatestone Institute pojawił się tekst, którego polską wersję opublikował Euroislam.pl. Publicysta zwraca uwagę, jak bardzo papież Franciszek myli się w sprawie islamu.

Tytułowe pytanie ,,Czy papież Franciszek czytał Koran?” brzmi retorycznie. Mohamed uważa, że papież ,,uporczywie wprowadza swoich słuchaczy w błąd, twierdząc, że wśród wyznawców wszystkich religii znajdą się zwolennicy przemocy i że wszystkie religie są religiami pokoju”. Jego zdaniem nie potrafi on dostrzec związku między przemocą muzułmanów a naukami płynącymi z Koranu.

Islam jest religią pokoju, zgodną z poszanowaniem praw człowieka i sprzyjającą pokojowemu współistnieniu

– ogłosił papież Franciszek w liście do chrześcijan na Bliskim Wschodzie w 2014 roku. Wcześniej pisał, że ,,autentyczny islam i właściwie czytany Koran są przeciwne przemocy w każdej formie”.

Zdaniem Mohameda Koran, mimo że wspomina o Jezusie, wypowiada się o nim bardzo jednoznacznie. Cytuje następujące wersety:

„Czynią bluźnierstwa, którzy mówią: „Bóg jest Chrystusem, synem Maryi”(5:24); „Religią prawdziwą w oczach Boga jest islam! Ci, którym została dana Księga, przez zawiść poróżnili się między sobą, dopiero wtedy, gdy przyszła do nich wiedza. A kto nie wierzy w znaki Boga… zaprawdę, Bóg jest szybki w rozrachunku! „(3:19)”. „I zwalczajcie bałwochwalców w całości, tak jak oni was zwalczają w całości”(9:36).

Publicysta przypomina, że sam Franciszek w oczach islamistów uważany jest za niewiernego, który może stać się celem agresji z ich strony (Koran 9: 111, 3: 151, 8: 60 i Hadis: 4294; 30) – lub nawet zabić (Koran 9:5, Koran 8:12).

Chrześcijanie mają dwa wyjścia:

nawrócić się na islam, religię prawdy, albo być „dobrym”, uległym dhimmi – tolerowanym obywatelem drugiej kategorii (Koran 9:29).

Słowa papieża zachęcające do przyjmowania imigrantów trudno zrozumieć w świetle Koranu. Księga naucza:

„Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie” – Koran 3:28. Koran opisuje również niemuzułmanów jako „nieczystych i niedotykalnych” (9:28, 7:179).

Święta księga muzułmanów wzywa wprost do walki z niewiernymi:

„Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić wroga Boga i wroga waszego, jak również innych, którzy są poza nimi, a których wy nie znacie. Bóg ich zna! A to, co wy rozdajecie na drodze Boga, to zostanie wam w pełni oddane i nie doznacie niesprawiedliwości.” – Koran 8:60

Papież zdaje się nie rozumieć, jak wielkim zagrożeniem może być fala muzułmańskich imigrantów. Paradoksalnie, wierni Kościoła Katolickiego, którzy uważnie śledzą bieżące wydarzenia, bardziej uwierzą w powyższe słowa muzułmanina urodzonego i wychowanego na Bliskim Wschodzie, niż głowy własnego kościoła.

(4102)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Prawdziwy problem to to, że papież Franciszek myli się przede wszystkim w sprawie katolicyzmu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę