Muzułmanin burmistrzem Londynu. Jego rodzice pochodzą z Pakistanu

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Po raz pierwszy w historii burmistrzem Londynu został muzułmanin. Najwięcej głosów otrzymał Sadiq Khan.

Khan pochodzi z Pakistanu. Kandydował z ramienia Partii Pracy. Uzyskał więcej głosów niż konserwatysta Zac Goldsmith – uzyskał około 44 pocent głosów.

Khan urodził się w Londynie, w rodzinie imigrantów. Ma siódemkę rodzeństwa.

Jego dziadkowie przenieśli się z Indii do Pakistanu po podziale Indii w 1947 roku, a krótko przed jego urodzinami jego rodzice przenieśli się do Wielkiej Brytanii. Jego zmarły ojciec, Amanullah Khan, pracował przez ponad 25 lat jako kierowca londyńskiego autobusu; jego matka, Sehrun, była szwaczką.

Khan wielokrotnie wspominał, że „mama i tata byli cały czas w pracy, więc jak tylko mogłem się o to ubiegać i ja zacząłem pracować. Rozwoziłem gazety, a czasami pracowałem na budowie.” Jego rodzina nadal wysyła pieniądze do krewnych w Pakistanie, „bo jesteśmy błogosławieni, mogąc być w Wielkiej Brytanii.”

Khan ukończył studia prawnicze, potem pracował jako radca prawny. Zajmował się min. prawami człowieka i dyskryminacją rasową. Od 2005 roku zasiadał w Izbie Gmin, a od 2009 roku został ministrem transportu. Określa się jako socjaldemokrata.

W 2013 roku Khan twierdził, że otrzymał groźby śmierci po poparciu ustawy wprowadzającej małżeństwa homoseksualne. Brytyjskie media donosiły, że że imam z meczetu w Bradford wydał na niego fatwę, w której wykluczył go z grona muzułmanów. Po informacjach o zagrożeniu, policja zasugerowała mu podjęcie szczególnych środków ostrożności w celu zachowania bezpieczeństwa.

Wcześniej burmistrzem był Boris Johnson.

źródło: własne / Wikipedia

(852)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.