To mówi wszystko o dzisiejszej Francji. Oto co Francuzi robią z pomnikiem Jana Pawła II. Internauci oburzeni: ,,A w centrum Paryża stawiają zoofilski pomnik!”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje Le Parisien, Rada Państwa nakazuje zdjęcie usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II, który znajduje się w Ploërmel. Konserwatywny francuski profil udostępniając tę informację skomentował: nasz kraj jest martwy.

Krzyż jako symbol religijny jest niezgodny z ustawą z 1905 r., który nakazuje rozdział kościoła od państwa. Lokalne władze dostały sześć miesięcy na usunięcie krzyża.

– Jego obecność jest niezgodna z prawem

– ogłosiła Rada Państwa. Sam pomnik pozostanie na miejscu. Jednak w przypadku krzyży nie może być wyjątku – na takim stanowisku stoi francuskie państwo, które rygorystycznie stosuje la loi de séparation des Églises et de l’État – ustawę uchwaloną 9 grudnia 1905 r.

Pomnik znajduje się w miejscowości Ploërmel (departament Morbihan).

2 lata temu planowano całkowity demontaż pomnika. – Uznano, że jego wyeksponowanie w miejscu publicznym było sprzeczne z zasadą laickości – informowała agencja AFP. Odstąpiono jednak od tego pomysłu, skupiając się na krzyżu, który ,,ma ostentacyjny charakter”.

Internauci zwrócili uwagę, że o ile pomnik Jana Pawła II przeszkadza, to kontrowersyjne instalacje już nie:

Pomnik, autorstwa Zuraba Ceretelego, znanego gruzińskiego rzeźbiarza tworzącego w Rosji, od samego momentu powstania budzi kontrowersje. Wcześniej sąd uznał za nielegalna subwencję 4,5 tys. euro przyznaną przez władze departamentu Morbihan na stworzenie cokołu pomnika, co również określono jako niezgodne z ustawą z 1905 r.

(11707)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.