Portal informacyjno-historyczny

Manipulacja francuskiej telewizji o Polsce Manipulacja francuskiej telewizji o Polsce

Tak manipuluje francuska telewizja. Po obejrzeniu reportażu z Warszawy można odnieść wrażenie, że to Polska jest odpowiedzialna za Holokaust (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Manipulacja francuskiej telewizji o Polsce: francuska telewizja France 24 zrobiła reportaż o konflikcie dyplomatycznym Polska – Izrael. Reporterka, która przybyła do Warszawy, mówi zatroskanym tonem o nowym prawie o IPN, mogącym skutkować karą więzienia i grzywną za mówienie o ,,polskich obozach śmierci”. Ale z reportażu nie dowiemy się, kto jest odpowiedzialny za Holokaust, natomiast usłyszymy o antysemityzmie Polaków – dawniej i dziś.

Dziennikarka najwyraźniej nie przeczytała ustawy, bo twierdzi, że karani będą wszyscy (ustawa wyłącza spod penalizacji działalność artystyczną i naukową).

Przed kamerami nie zabrakło również Rafała Betlejewskiego, który oskarża zaskoczonego mężczyznę o… antysemityzm. Zdziwienia i oburzenia człowieka lektor już nie tłumaczy.

Dziennikarka odwiedza również miejsce w Warszawie, gdzie dawniej było getto i twierdzi, że wspomnienia po tym, co się stało, nie dają spokoju obecnemu pokoleniu. Słyszymy o nazistach i komunistach, natomiast antysemityzm jest jeden – polski, o czym dziennikarkę upewnia jeden z napotkanych Żydów. Reporterka, powołując się na ich słowa, mówi, że antysemityzm jest wciąż obecny w Polsce. Podkreśla, że nowe prawo jest postrzegane jako narzędzie do wybielania historii.

Jeden z Żydów mówi, że ,,każdy wie, iż wielu Polaków pomagało Niemcom-nazistom” (francuska telewizja w napisach nie umieszcza już Niemców, ale nazistów – sic!).

Reportaż kończy się znamiennym zdaniem, że Izrael oskarża Polskę o zakłamywanie prawdy.

(4826)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Najlepsze jest to że jak 40 lat żyje tak nigdy w życiu nie spotkałem nikogo wrogo nastawionego do kogo kolwiek…. do Niemców i ZSRR owszem ale tych którzy tersz są najbardziej pietnowani nigdy…..

  2. Niech się na swoje zadupie patrzą. Pełne przemocy, kradzieży, rozbojów. Oni siebie wybielają nami, ta cała nagonka jest śmieszna. Wiadomo przecież że MEDAL ma dwie strony. Francja nie jest krajem bezpiecznym i nam tego zazdroszczą, bo u nas przemoc maleje, a u nich wciąż rośnie!!!

  3. a jaka to francuska reporterka?Przeciez tam u nich jest juz kalifat ze stanem wojennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę