Czyim prezydentem został Macron. Te liczby w wymowny sposób pokazują, że to nie ta sama Francja, jaką znamy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Emmanuel Macron nie będzie miał łatwego zadania w roli prezydenta Francji. Zwycięzca wyborów będzie rządził najszybciej zmieniającym się kulturowo społeczeństwem w Europie. Najlepiej widać to na liczbach.

Minęło zaledwie 27 lat, a liczba dzieci, które są chrzczone we Francji znacząco zmalała. W 1990 roku było to 74 procent z 762 tysięcy wszystkich urodzonych dzieci, a w 2015 roku wiarę katolicką w ten sposób przekazano tylko 29 procentom dzieci. Już spekuluje się, że ta liczby nadal będą malały.

Efekty? – Mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat – mówił rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu, Dalil Boubakeur, wywołując aplauz wśród uczestniczących w konferencji francuskich muzułmanów – podawał Daily Telegraph.

Innym efektem są ataki na Żydów. To właśnie we Francji dokonuje się ich najwięcej w Europie: 164 w roku 2014.

Jak informował PCh24, w okresie od 2008 do 2014 we Francji prawie potroiła się liczba różnego rodzaju aktów wandalizmu wymierzonych w świątynie, cmentarze i inne chrześcijańskie miejsca i przedmioty kultu.

Jak widać chrześcijaństwo we Francji przeżywa poważny kryzys. Z drugiej strony w siłę rośnie środowisko muzułmanów. Szacuje się, że wynosi już około 7 mln ludzi, chociaż oficjalne dane mówią o 5 mln muzułmanów nad Sekwaną. Tak czy inaczej w najbliższych latach ich liczba będzie rosnąć. Nie tylko z powodu napływu imigrantów, ale przede wszystkim z powodu wysokiej dzietności muzułmanek.

(5864)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.