Świetny kryminał, ale nazwanie tej ksiażki jedynie kryminałem jest zbytnim uproszczeniem. Celniej będzie nazwać ją powieścią społeczną, o rozbudowanym wątku kryminalnym. W jednej z recenzji pojawiła się celna opinia, że to literacka odpowiedź na film Krzysztofa Zanussiego „Barwy ochronne”, który porusza temat układów, powiązań i intryg w środowisku akademickim.
W trakcie manifestacji kulturalnej na wrocławskim rynku dochodzi do zamieszek studentów z agresywną grupą młodych narodowców. Od ciosów nożem ginie para studentów Europejskiej Wyższej Szkoły Dziennikarstwa i Komunikacji – Wojtek Krzykowski i Barbara Świątnicka. Policja i media szybko wydają wyrok, uznając, że za tym przypadkowym zabójstwem stoją narodowcy.
Marcin Faron, młody dziennikarz piszący o kulturze do tygodnika „Korespondent”, ma jednak pewne wątpliwości. Znudzony nieco tematyką kulturalną rozpoczyna nieformalne dziennikarskie śledztwo.
Gdy kilka tygodni po bijatyce na rynku w zamachu bombowym ginie Anita Komar, wykładowczyni EWSDiK oraz bliska współpracowniczka Krzykowskiego i Świątnickiej, Faron jest już niemal pewien, że ma do czynienia z nieprzypadkowym łańcuszkiem śmierci.
Maurycy Nowakowski, Plagiat, Videograf, Chorzów.
Książkę można nabyć TUTAJ.
(134)