Portal informacyjno-historyczny

Liczba ofiar terroryzmu w latach 1970-2016 na wykresach. Dwie niepokojące tendencje

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dotychczas to rok 1988 był najbardziej krwawym w Europie. Ale tendencja wzrostu ofiar śmiertelnych ataków terrorystycznych z ostatnich lat jest niepokojąca.

W 1988 w zamachu nad Lockerbie zginęło 270 osób. Kolejny krwawy ślad terroryści zostawili w 2004 roku. Łączna liczba zabitych to 196: aż 191 z nich ginęło w zamachu w Madrycie. Jednak poniższe wykresy pokazujące liczbę ofiar terroryzmu w latach 1970-2016 są także niepokojące z dwóch względów.

Oto liczba ofiar zamachów terrorystycznych w Zachodniej Europie w latach 1970-2016. Widać, że 2016 jest drugim rokiem z rzędu, kiedy liczba ofiar jest relatywnie wysoka w porównaniu z ostatnimi 20 latami.

ter

Kto zabijał w atakach terrorystycznych? Tu z kolei widać nieproporcjonalnie wysoki odsetek dżihadystów, którzy odpowiadają za śmierć ludzi w atakach terrorystycznych. W 2016 roku tylko oni byli sprawcami.

jih

źródło: DataGraver

 

(9495)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. A tym czasem tylko w Polsce w 2015 roku w wypadkach na drogach zginęły 2904 osoby. To ponad 10 razy więcej niż liczba ofiar zamachów terrorystycznych w całej Europie! I jakoś nikt nie nawołuje do wyrzucenia z kraju wszystkich kierowców.

    • W 2016 roku na drogach w UE zginęło ok. 26.000 osób. W atakach terrorystycznych 160 osób. Współczuję ludziom, których życie jest przesiąknięte strachem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę