Portal informacyjno-historyczny

Leszek Żebrowski obala fenomen Aleksandra Jabłonowskiego. „Bzdura, rzeczy wyssane z palca”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Furorę w Internecie zdobywa Aleksander Jabłonowski, który twierdzi, że reprezentuje Związek Jaszczurczy. Leszek Żebrowski, specjalista w tej tematyce, kategorycznie dementuje takie twierdzenia.

To nie jest nawet tak, że jest to w środowisku (narodowym), tylko to są osoby które się kręcą wokół środowiska. I to jest oczywiście nieprawda. Związek Jaszczurczy formalnie przestał istnieć 20 września 1942 roku, gdy organizacje które współtworzyły NSZ weszły do nich (…) – mówi dodając: – I ja właśnie widziałem ten przekaz tego pana, że on dostał jakieś specjalne pełnomocnictwa od nich, że został upoważniony itd. Jest to wierutna bzdura, rzeczy wyssane z palca. Wielokrotnie te kawałki, które ludzie mi podawali żeby potwierdzić lub zaprzeczyć, to co on mówi – oczywiście zaprzeczałem, są nieprawdziwe. Ma bardzo płytką, powierzchowną wiedzę. Robi nam więcej szkody niż pożytku

– mówi Żebrowski.

Jak podaje Dziennik Narodowy, Aleksander Jabłonowski to w rzeczywistości aktor Wojciech Olszański (więcej TUTAJ).

Tymczasem wywiady o tematyce patriotycznej, takie jak ten (aktualnie 740 tys. wyświetleń), podbijają sieć…

(7072)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

10 komentarzy

 1. Pan Olszański sam tłumaczy w nagraniach, że Jabłonowski to pseudonim. I uważam że w większości opini, dotyczących obecnej sytuacji, ma rację.

 2. Podobnie jak inni powyżej, także nie widzę żadnej szkody w tym, co czyni pan Jabłonowski. Nawet jeśli ma niekompletną wiedzą, jak to uważa pan Zebrowski, uważam ze Aleksander Jabłonowski wel Olszański robi dobrą robotę, ponieważ uświadamia Polaków o naszej sytuacji, jak nikt do tej pory!
  PS: A czy kto albo co złego za tym stoi, to prosimy o konkretne informacje… bo jak do tej pory, to widzę tu jedynie dobre i słuszne intencje.

 3. Leszek Żebrowsk żal dupe ściska? że Olszańskiego lubią ludzie słuchać a jego „wielkiego” historyka zanującego na śmierć nie ? Przecież to widać w jego oczach… zwykła ludzka zazdrość! Sam rzuca hasełkami bez konkretów… Nie ujmuje wiedzy Żebrowskiemu ale odrobinę logiki skąd bierze się jego nienawiść do ps. Jabłonowskiego … zazdrość! CWP

 4. a do autora… „obala” – śmiech na sali! Obalać to może kolejną flaszkę z kumplami w celu dezinformacji!

 5. LOW BLOW – panie Żebrowski.
  Nie ma znaczenia „kim jest” Jabłonowski , mowi więcej prawdy niż p. Żebrowski… Pan Żebrowski mówi „półprawde” o II WŚ i to mnie martwi względem jego osoby.

 6. Niech Pan Jablonowski ogłasza różne opinie, bo ma takie prawo.
  Ważne żeby nie podpinal się pod tradycje i autorytety z którymi nie ma nic wspólnego.
  Wielu już próbowało zawlaszczac tradycje ND – z różnym skutkiem.
  Szkoda ze najczęściej w celu zawlaszczenia i dyskredytacji ruchu.

 7. Problem w tym że ten pan wygłasza wierutne bzdury. Apropo tego popularnego nagrania, nie neguje prawdziwości iż faktycznie strategią USA było nie dopuszczenie do ponownej konsolidacji państw byłego bloku socjalistycznnego, lecz było to tuż po zimnej wojnie i jako główny konkurent w ciąż była postrzegana rosja. W chwili obecnej wielka polityka rozgrywa się na pacyfiku a owe rewelacje są warte jedynie tyle ile papier na którym są spisane.

 8. Hmm z tego co wiem to pan olszanski sam mowi ze aleksander jablonowski to tylko pseudonim i tego nie ukyrwa, wiec o co chodzi? a po drugie to jakie sa dowody ze ie nalezal to tego zwaizku bo z tego tesktu to ie wynika… jest tylko napise ” ze to wierutna bzdura” i to ma byc dowod? ten czlowiek jest historykiem? jezeli tak to porazka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę