Portal informacyjno-historyczny

To lepsze niż sztuczne regulacje w sprawie przyjmowania uchodźców. Wymierna pomoc polskiego rządu w Syrii. „Ma przybliżyć normalność i dać nadzieję”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Unia Europejska grozi Polsce sankcjami za brak zgody na regulacje w sprawie przyjmowania uchodźców. Bruksela zarzuca polskiemu rządowi niechęć w kwestii pomocy. Prawda jest jednak zupełnie inna. Polska pomaga, ale nie pod dyktando UE.

Premier Beata Szydło już wielokrotnie mówiła, że Polska popiera pomoc ludziom w krajach ogarniętych wojną, np. w Syrii. Jednocześnie podkreślała, że to wsparcie musi być jednak przemyślane, a pomoc powinna trafić do najbardziej potrzebujących. Do tych, którzy zostali tam, gdzie nadal toczą się działania wojenne.

Już wkrótce ruszy kolejny projekt realizowany przez polski rząd wspólnie ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Podjęliśmy decyzję, że będziemy realizować razem ze stowarzyszeniem, księdzem profesorem Waldemarem Cisło kolejny projekt. To będzie odbudowa domów dla osób, dla rodzin w Syrii. Polski rząd przeznaczy około czterech milionów złotych na realizację tego projektu

– powiedziała Beata Szydło na konferencji prasowej. To kolejne pieniądze, które rząd przeznaczy na pomoc. Z roku na rok kwota rośnie. W 2016 roku była 4-krotnie wyższa niż w 2015 roku.

Ci ludzie nie chcą opuszczać swoich domów rodzinnych, ci ludzie chcą być tam, to jest ich ojczyzna oni potrzebują pomocy, chcą pokoju, chcą tam normalnie żyć

– premier wyjaśniła powody wybrania takiej formy pomocy potrzebującym.

To są bardzo dobrze wydane pieniądze, które docierają do ludzi pokrzywdzonych. Pozwalają na to żeby ci ludzie mogli żyć w miarę normalnie, żeby mogli odbudować swoje domy

– dodał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Polska pomoc finansowa ma wystarczy na wyremontowanie około 680 mieszkań w Aleppo. Oznacza to, że ponad 3 tysiące osób będzie miało szansę na w miarę normalne życie w swoim kraju. I chociaż drobną nadzieję, że wojenny koszmar w końcu minie.

(784)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę