Portal informacyjno-historyczny

Znakomity aktor, Leon Niemczyk był kierowcą generała Pattona

w historia USA


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

TOMASZ ZAPERT: Podobno Leon Niemczyk był szoferem George’a Pattona?

MARIA NUROWSKA: Osobistym szoferem! Patton był bardzo podejrzliwy, uważał, że otaczają go sami wrogowie, a miał takie hobby, którego się trochę wstydził. Lubił obserwować ptaki. I Leon woził go na te wyprawy. Generał wezwał go do siebie i powiedział na wstępie: „Zaufałem ci, Polaku, bo należysz do narodu, który potrafi się bić”. O własnej armii miał nieco gorsze zdanie.

Źródło: Wywiad Tomasza Zaperta z Marią Nurowską, autorką książki „Bohaterowie są zmęczeni” – Tygodnik Lisickiego „Do Rzeczy” nr 22/173.

Gen. George Patton (1885-1945), amerykański dowódca w czasie II wojny światowej.

(15610)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Jest on też autorem takich słów: „Będziemy atakować, atakować i jeszcze raz atakować – aż padniemy z wycieńczenia. A potem znów zaatakujemy.”
    Zginął w niewyjaśnionym do końca wypadku samochodowym kiedy ciężarówka wojskowa wjechała w jego limuzynę już po wojnie, kiedy jechał pełniąc obowiązki oficera w opupowanych Niemczech.

  2. Myślę, że załatwiło go KGB, nienawidził komunistów, gdyby mu pozwolono to prawdopodobnie on by zajął Pragę Czeską, a nie Sowieci. Może i „swoi”go unieszkodliwili, bo wypowiadał się bardzo niepochlebnie o sprzymierzeńcach, a to wtedy było „niepolityczne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę