Wałęsa Żydem? Były prezydent odpowiada

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej, co przyjmuję z ubolewaniem, daję słowo, gdybym był kawalerem i młodszy, naprawiłbym ten błąd historyczny – napisał Lech Wałęsa na Facebooku.

Lech Wałęsa został zapytany przez internautę „Lejba Kohne”:

Panie Lechu chciałem się zapytać czy to prawda czy nie?

Co na to były Prezydent?

„Nie jestem żydem. Tak odpowiadałem 20 lat wstecz i dziś odpowiadam.

Z przykrością informuję, że dziesięć pokoleń sprawdzały, różne źródła, poza moją wiedzą i zgodą, przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej, co przyjmuję z ubolewaniem, daję słowo, gdybym był kawalerem i młodszym naprawiłbym ten błąd historyczny. Na dziś dowody mojej formalnej Polskości, sercowej nie mam wątpliwości; 1].obrzezany nie jestem można sprawdzić 2].od zawsze jestem praktykującym katolikiem 3].Groby fizycznie moich poprzedzających czterech pokoleń przodków jeszcze istnieją na cmentarzu w Sobowie, Brudzeń diecezja Płock i Mokowo diecezja Włocławek do sprawdzenia kto wątpi albo kłamstwa pisze.

Ja chciałbym wywodzić się z Narodu wybranego, ale nie dane to mi było, szkoda przywłaszczać niczego nie będę.” [pisownia oryginalna]

(7062)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Tak się złożyło, że zerowa jest wiarygodność tego osobnika, albo jeszcze mniejsza niż zero. Więc to sollenne zapewnienie delikwenta między bajki można włożyć. ONO wpisuje się w TĘ wiaygodność. Czyż trzeba więcej komentować ? Św. Pamięci Wielka Anna Walentynowicz, Anna Solidarność, podsumowała jednym słowem:
    TO zdrajca !

  2. Moze i zydem Pan nie jest, w co osobiscie wątpię. Nie jest pan zydem dla zydów bo ktorys z przodków pańskich sie ochrzscil. Niemniej jesli jest tak jak Pan się zarzeka to wobec tego jest pan pierwszorzędnym szabesgojem, działającym wybitnie na szkodę Narodu Polskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.