Lech Wałęsa twierdzi, że mamy w Polsce FASZYZM. Przypomniano mu, jak wspierały go bojówki skinów, rozbijające demonstracje przeciwników. Zachowały się nagrania [WIDEO]

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Polsce mamy FASZYZM. To nie są żadne „incydenty” jak usiłuje się to pokazać Polakom i Światu. Kaczyński milczy a Morawiecki i PIS zamiast wziasc sie [pisownia oryginalna – red.] zdecydowanie za groźny problem to tylko o tym mówią jednocześnie usiłując wymazać mnie z historii – wpis o takiej treści opublikował w mediach społecznościowych były prezydent Lech Wałęsa. Tymczasem bardzo szybko przypomniano mu znamienne incydenty z lat 90.

Za sięganie po m.in. antysemityzm głównym wrogiem Wałęsy była wtedy ,,Gazeta Wyborcza”.

Płynący na fali antysemickiej fobii dyktator, bolszewik, pijany ojciec bijący żonę, zagrożenie dla demokracji i jej groteskowa karykatura, ten co zniszczył „Solidarność”, podobny do Lenina i Stalina – oto do kogo porównywała niegdyś Lecha Wałęsę „Gazeta Wyborcza”

– opisywała kampanię z lat 90. ,,Gazeta Polska. Ale był jeszcze inny mało znany fakt.

w czasie wiecowych przemówień chwalił skinheadów. „Polska jest tak moja, jak i twoja – skinu jeden” chwalił w Krakowie łysych faszoli, którzy chwilę wcześniej zaatakowali pięściami i kopniakami grupkę anarchistów, którzy wznosili antywałęsowskie okrzyki

– przypomniał we wpisie na Facebooku Maciej Gawlikowski, w przeszłości działacz opozycyjny, obecnie reporter, autor filmów i książek, producent telewizyjny.

Podobnie było na Wybrzeżu, gdzie skini rozwalali antywałęsowskie protesty, robione wspólnie przez Gwiazdów, Walentynowicz i anarchistów

– dodaje i podkreśla:

Tak, w Polsce mamy faszystów. Na szczęście są marginesem, ale pan, panie prezydencie korzystał chętnie z ich usług, kiedy tylko było to panu na rękę!

W sieci zachowały się nagrania z tamtego okresu. Oto wydarzenia z Gdańska:

Oto wiec wyborczy z 1990 r. w Krakowie:

(2822)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.