fot. Wikipedia

Kto odegrał największą rolę w pokonaniu III Rzeszy? Odpowiedzi ankietowanych Brytyjczyków, Amerykanów, Niemców i Francuzów znacznie się różnią…

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

YouGov, brytyjska firma zajmująca się badaniami rynku i opinii publicznej, przeprowadziła niedawno ankietę wśród przedstawicieli czterech narodowości. Pytano ich o to, kto odegrał największą rolę w pokonaniu III Rzeszy. Wyniki, zależnie od narodowości, znacznie się różnią.

Wyniki badań zostały podane oficjalnie kilka dni temu. Ankietowani odpowiadali na pytanie „Kto odegrał największą rolę w pokonaniu nazistów w trakcie II wojny światowej?”. Oto rezultaty procentowe dla poszczególnych narodowości:

Aż 50% Brytyjczyków stwierdziło, że to właśnie ich rodacy najbardziej przyczynili się do pokonania III Rzeszy. 13% respondentów wskazało na Rosjan, 9% na Amerykanów, a 4% na inny naród. 24% odpowiedziało „nie wiem”.

Amerykanie niemal równie pewnie opowiedzieli się za własnym narodem – wynik 47% zostawił daleko w tyle Rosjan (12%), Brytyjczyków (9%) i innych (3%). Opcja „nie wiem” została wybrana przez 29% osób.

Francuzi także wskazywali przede wszystkim na Amerykanów (56%), następnie na Rosjan (15%) i Brytyjczyków (11%). Inne narodowości zdobyły 3%, „nie wiem” odpowiedziało 16% badanych.

Wśród Niemców znów zwyciężyli Amerykanie, choć mniej zdecydowanie (34%), Rosjanie otrzymali 22%, a Brytyjczycy 7%. Na inne narodowości postawiło aż 8% badanych, z kolei opcja nie wiem/brak odpowiedzi otrzymała 29% głosów.

Próba badawcza w przypadku Brytyjczyków wynosiła 2565 osób, wśród Amerykanów 18651 osób, Francuzów – 1053 i Niemców – 539.

Sami stworzyliśmy własną ankietę – zapraszamy do głosowania:

Paweł Czechowski, źródło: Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

(4212)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. TU nie ma żadnych wątpliwości. Gdyby nie Polacy nie byłoby Wlk. Brytanii. To zdaje się Churchil powiedział o Polskich Lotnikach – JESZCZE NIGDY W HISTORII TAK WIELU NIE ZAWDZIĘCZA TAK WIELE, TAK NIEWIELU….. a MASZYNA DESZYFRUJĄCA ENIGMA ??? ZŁAMANIE KODÓW SZYFRUJĄCYCH bandytów niemieckich PRZEZ POLSKICH MATEMATYKÓW ZE SŁYNNEJ LWOWSKIEJ SZKOŁY ??? i przekazanie ENIGMY aliantom ? Miliony istnień ludzkich zachowane. Wszystko przecież alianci wiedzieli. Znali każde posunięcie armii niemieckiej z wyprzedzeniem i mogli odpowiednio przeciwdziałać. Tak na lądzie, i na morzu i w powietrzu. A przekazanie aliantom przechwyconych na terenie Polski niemieckich rakiet V II ??? A informowanie zachodu o niemieckich zbrodniach ??? A Raport Rotmistrza Pileckiego ? TE WSZYSTKIE FAKTY są wystarczająco wymowne, by nie mieć żadnych wątpliwości.
    CHWAŁA WAM POLACY. BOHATEROWIE. POLSCY ŻOŁNIERZE, LOTNICY, MATEMATYCY. CHWAŁA WAM ! Nieśmiertelna………….. a tumany brytyjskie, amerykańskie, francuskie, niemieckie i inne umrą w nieświadomości…………………

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.